Wakacje - sprawdź, gdzie wysyłasz dziecko na kolonie

Gregor Niegowski, IAR | Utworzono: 2016-06-20 21:32
A|A|A

wypoczynek.men.gov.pl

Przed wyjazdem dziecka na kolonie lub obóz warto sprawdzić, czy organizator zarejestrował daną formę wypoczynku w kuratorium oświaty - przypomina zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Grzegorz Hudzik. Czasu jest niewiele, w piątek zakończenie roku szkolnego, a w sobotę rozpoczynają się pierwsze turnusy wakacyjne.

Grzegorz Hudzik wyjaśnia, że organizator kolonii, jeżeli figuruje w bazie kuratorium, podlega kontroli. Musi spełnić odpowiednie warunki dotyczące zakwaterowania, liczby uczestników, zatrudnionej kadry oraz programu pracy z dziećmi. Musi również zapewnić dostęp do opieki medycznej. Grzegorz Hudzik dodaje, że jeżeli rodzice mają jakiekolwiek wątpliwości co do warunków sanitarnych czy higienicznych, w jakich wypoczywają dzieci, powinni to zgłaszać do sanepidu.

Rejestr organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży znajduje się na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl

Podczas ubiegłorocznych wakacji na prawie 25 tysięcy turnusów sanepid skontrolował warunki sanitarno-higieniczne w ponad 11 tysiącach kolonii i obozów. Uchybienia stwierdzono w 170 przypadkach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama