Trzy medale kolarzy z Polkowic w pierwszym dniu MP

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-06-23 11:45 | Zmodyfikowano: 2016-06-23 11:45

Orlicy walczyli na 39-kilometrowym odcinku, składającym się z trzech, 13-kilometrowych okrążeń. Zwycięzca, Patryk Stosz przejechał ten dystans w 53:27, o 7 sekund szybciej od drugiego Michała Paluty. Trzeci był Przemysław Kasperkiewicz (Klein Constantin), a bliski medalu był również kolejny z „pomarańczowych” Piotr Brożyna. Wszyscy zawodnicy CCC Sprandi Polkowice przyjechali w pierwszej „15”, gdyż 8. był Kamil Małecki, a 13. Alan Banaszek.

W wyścigu elity swój szósty brązowy medal mistrzostw Polski wywalczył Mateusz Taciak. Przegrał jedynie z ubiegłorocznym zwycięzcą, Marcinem Białobłockim, który tym razem był drugi oraz nowym właścicielem koszulki z orzełkiem, Maciejem Bodnarem. Pozostali „pomarańczowi” – Jarosław Marycz, Adrian Kurek i Tomasz Kiedyś – uplasowali się na 6.,8. i 10. miejscu.

Najlepsi specjaliści od ścigania się na dwóch kółkach rywalizują w Świdnicy.