Ćwiczenia bolesławieckich policjantów - „ODBICIE 2016”

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-06-23 13:00 | Zmodyfikowano: 2016-06-23 13:00
A|A|A

W Bolesławcu odbyły się policyjne ćwiczenia pn. „Odbicie 2016”. Scenariusz działań zakładał odbicie zakładnika oraz zatrzymanie sprawców, którzy opanowali jeden z obiektów na terenie jednostki wojskowej. Ćwiczenia mają na celu doskonalenie organizacji oraz kierowania działaniami policjantów i innych podmiotów w sytuacjach kryzysowych.Scenariusz wydarzeń przedstawiał się następująco: Trzech zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do jednostki wojskowej w Bolesławcu, w okolice magazynu uzbrojenia, obezwładniając strażnika oraz ukrywając się wewnątrz pomieszczenia.

Skierowana na miejsce grupa interwencyjna zostaje ostrzelana przez napastników. Jeden z nich próbuje przedostać się do kolejnego budynku jednostki, jednak zostaje zatrzymany i obezwładniony przez wartownika. Na miejscu zdarzenia swoje czynności rozpoczyna i prowadzi zespół negocjatorów. Zgodnie z żądaniem terrorystów zostaje im podstawione auto dostawcze, którym chcą odjechać. Policyjna grupa realizacyjna dokonuje obezwładnienia i zatrzymania sprawców oraz uwalnia zakładnika.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie poziomu mobilności w przypadkach działań kryzysowych oraz umiejętności współpracy z żołnierzami i SUFO. Zakładnikowi nic się nie stało a przestępcy zostali zatrzymani. Służby zadziałały sprawnie w sytuacji kryzysowej, a organizatorzy i uczestnicy działań uznali potrzebę dalszego doskonalenia, by w obliczu realnego zagrożenia podejmowane działania były równie szybkie i skuteczne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama