Będą grali koncerty na żywo w mieszkaniach

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2016-07-07 20:35 | Zmodyfikowano: 2016-07-07 20:35
A|A|A

fot. Piotr Kaszuwara

Wszystkie koncerty odbędą się na początku lipca. Będą muzyczną zapowiedzią prezentacji Łodzi w ramach projektu Koalicja Miast dla Kultury.

Oto plan:

07.07 (czwartek) − koncert Sashy Boole – barwnego przedstawiciela ukraińskiej sceny folkowej – odbędzie się w pobliżu ulicy Stefana Okrzei.
Koncert na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/593770594132526/

08.07 (piątek) − koncert zespołu Teddy Jr. – holendersko-polskiego duetu łączącego folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych – odbędzie się w pobliżu Placu Św. Macieja
Koncert na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1536115940017581/

09.07 (sobota) − koncert zespołu Little White Lies – fenomenu polskiej scenie alternatywnej – odbędzie się w pobliżu ulicy Pomorskiej.
Koncert na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1052353408121445/

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z MUZYKAMI, KTÓRZY BYLI GOŚĆMI RADIA WROCŁAW ORAZ JAK GRAJĄ (piosenka od około 5:30):

Wstęp na koncerty jest wolny (możesz artyście wrzucić symboliczne pieniądze do kapelusza). Ilość miejsc jest ograniczona.

Informacje o dokładnych adresach koncertów można uzyskać pisząc na adres e-mail: borowka.music@gmail.com. Do mieszkań zapraszamy od godz. 20.00, koncerty rozpoczną się punktualnie o 20.30.


House Gigs Pogonka to cykl koncertów w łódzkim mieszkaniu przy ul. Pogonowskiego 45. Akcja rozpoczęła się w lutym 2014 roku. Od tamtego czasu raz w miesiącu w kawalerce organizowany jest koncert. Grali tam m. in. Henry David's Gun (Polska), Sasha Boole (Ukraina), Hańba (Polska), Halla Nordfjord (Islandia), Budyń (Polska), Tom James (Wielka Brytania), Peter J. Birch (Polska), Oly (Polska), Myrra Ros (Islandia), Marcelina (Polska), Teddy Jr (Holandia), Sonia Pisze Piosenki (Polska), Romek Puchowski (Polska) i Young Stadium Club (Polska).

Koalicja Miast dla Kultury to pierwszy w historii Europejskiej Stolicy Kultury projekt integrujący miasta ubiegające się o ten zaszczytny tytuł. W projekcie biorą udział: Lublin, Szczecin, Poznań, Łódź, Gdańsk, Katowice i Wrocław. Celem inicjatywy realizowanej w ramach ESK Wrocław 2016 jest promocja kultury oraz tożsamości największych polskich miast. Długofalowym efektem Koalicji Miast ma być nowa jakość w zarządzaniu projektami kulturalnymi.

Od 14 do 17 lipca 2016 roku w Browarze Mieszczańskim, postindustrialnej przestrzeni Wrocławia będzie można zobaczyć różnorodne, ukryte w fabrycznych zakamarkach, alternatywne wydarzenia artystyczne i edukacyjne. Działania przygotowane w ramach prezentacji Łodzi będą obejmowały ponad 25 wydarzeń z dziedziny teatru, sztuk wizualnych, przemysłów kreatywnych, video-artu, filmu, muzyki, performance, fotografii, animacji, które niczym nitki tkaniny splotą się w L.Story – finałowy koncert z wideokomiksem, przedstawiający marzenia i wyobrażenia łodzian o swoim mieście. Program prezentacji znajduje się tutaj: www.koalicjamiast.wroclaw2016.pl/lodz

Projekt Koalicja Miast dla Kultury jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury. Współorganizatorzy to Narodowe Forum Muzyki, Biuro Festiwalowe Impart, Urząd Miasta Łodzi oraz Teatr Pinokio w Łodzi.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama