Tak zabezpieczą Dni Młodzieży

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-07-14 21:40
A|A|A

W związku z tegorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Krakowie i dużą liczbą uczestników, którzy będą m.in. zakwaterowani na terenie województwa dolnośląskiego, policjanci już od pewnego czasu przygotowują się do zabezpieczenia tego wydarzenia. Jeszcze przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży należy spodziewać się przyjazdu kilkunastu tysięcy gości na teren województwa dolnośląskiego. Największe spotkania pielgrzymów będą miały miejsce we Wrocławiu, w Bardzie i Trzebnicy.

Dolnośląscy policjanci będą realizować w ramach podoperacji działania przede wszystkim w obszarach dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymom zakwaterowanym na terenie Dolnego Śląska, zabezpieczenia imprez towarzyszących Światowym Dniom Młodzieży m.in. w ramach Dni w Diecezjach, a także zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas wyjazdu pielgrzymów do Krakowa, czy też przejazdu pielgrzymów np. z zagranicy przez teren województwa dolnośląskiego. Policjanci będą monitorować przejazdy pod kątem bezpieczeństwa, a także w razie potrzeby upłynnienia ruchu. Do dyspozycji będzie również policyjny śmigłowiec.

Dlatego też funkcjonariusze podczas spotkań zespołu do spraw koordynacji zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży na terenie województwa dolnośląskiego, już wcześniej uzgadniali wszelkie szczegóły dotyczące bezpieczeństwa. Policjanci są także w stałym kontakcie z innymi podmiotami, istotnymi z punktu widzenia organizacji lub też działań na rzecz bezpieczeństwa, wynikających z ich uprawnień, w celu udzielenia szeroko rozumianej pomocy podczas wizyty młodych ludzi na Dolnym Śląsku.

Niezależnie od działań realizowanych na terenie województwa dolnośląskiego, funkcjonariusze będą również wspierać w działaniach policjantów z województwa małopolskiego. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeszkolili też już blisko 500 wolontariuszy m.in. pod kątem umiejętności rozpoznawania zagrożeń i dalszego w tym zakresie postępowania. W szkoleniach udział brali też harcerze, którzy będą wspierać wolontariat.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama