Paser i złodzieje wpadli. Najmłodszy miał 17 lat

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-07-15 20:20
A|A|A

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn w wieku 17, 18 i 32 lat w związku z włamaniami i kradzieżami oraz przestępstwami paserstwa. Jak ustalili funkcjonariusze do zdarzeń tych doszło w kwietniu i lipcu br. na terenie palcówki oświatowej oraz jednego z garaży prywatnej posesji w Środzie Śląskiej.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego średzkiej komendy w wyniku podjętych działań operacyjnych uzyskali informację, że w miejscu zamieszkania jednego z zatrzymanych znajdują się skradzione przedmioty. Na miejscu podczas przeszukania mieszkania 32-latka funkcjonariusze ujawnili sprzęt muzyczny oraz elektronarzędzia, których łączną wartość pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 16.000 złotych.

Zgromadzony w postępowaniu materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym w wieku 17 i 18 lat trzech zarzutów kradzieży z włamaniem. Natomiast ich 32-letni znajomy, który kupił od nich skradzione przedmioty, odpowie za przestępstwa paserstwa. Znaczą część skradzionego mienia policjanci odzyskali i zwrócili właścicielom.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem do lat 10.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama