Liverpool kupił środkowego pomocnika. Co z Piotrem Zielińskim?

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-23 09:00 | Zmodyfikowano: 2016-07-23 09:00
A|A|A

fot. Liverpool Twitter

Holender gra na pozycji ofensywnego pomocnika. W poprzednim sezonie występował w Newcastle United, które spadło z Premiership. Dla Wijnalduma indywidualnie był to jednak udany sezon. W swoich debiutanckich rozgrywkach w Anglii (wcześniej grał w PSV Eindhoven) w 38 meczach strzelił 11 goli. 25-latek podpisał z Liverpoolem pięcioletni kontrakt.

Sprowadzenie Georginio Wijnalduma oznacza, że zagęszcza się sytuacja w środku pola w ekipie "The Reds". Sprowadzenie Holendra może oznaczać, że przymierzany do klubu Piotr Zieliński ostatecznie nie trafi na Anfield Road. 22-letni pomocnik pochodzący z Ząbkowic Śląskich, jak zapewniał jego agent, już wybrał klub w którym będzie grał w przyszłym sezonie. W grze były trzy drużyny, ale po transferze Wijnalduma bardziej prawdopodobne jest pozostanie Polaka we Włoszech niż przeprowadzka do Anglii.

Pozyskaniem dolnośląskiego piłkarza z Udinese zainteresowane są Napoli i AC Milan. Ostatnio według doniesień mediów z Półwyspu Apenińskiego to właśnie klub z Mediolanu był najbliżej podpisu Piotra Zielińskiego pod kontraktem. Udinese chciałoby sprzedać Polaka za przynajmniej 15 milionów Euro.

fot. Twitter

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama