Nowe Horyzonty 2016 i sukces filmowców oraz organizatorów

Jan Pelczar | Utworzono: 2016-08-01 10:33 | Zmodyfikowano: 2016-08-01 10:33

We Wrocławiu dobiegł końca największy festiwal filmowy w Polsce. 16. edycja T-Mobile Nowych Horyzontów zebrała wysokie recenzje u widzów:

Za rok Nowe Horyzonty wyjątkowo w sierpniu, od 3. do 13. Przesunięcie ma związek z igrzyskami World Games, które Wrocław organizuje w lipcu 2017 roku. Na 16. edycji widzowie zachwycali się głównie filmami, które selekcjonerzy przywieźli z tegorocznego festiwalu w Cannes:

Kolejne Nowe Horyzonty w sierpniu 2017 roku, a jeszcze w nadchodzących miesiącach ważne wydarzenia filmowe we Wrocławiu: przegląd adaptacji szekspirowskich, Kino dzieci, retrospektywa Wima Wendersa i wręczenie Europejskich Nagród Filmowych w połączeniu z przeglądem laureatów europejskich Oscarów z poprzednich lat oraz filmów, które będą nominowane w tym roku.

Grand Prix Nowych Horyzontów otrzymał egipski film "Ostatnie dni miasta." Wraz z nagrodą reżyser Tamer El-Said otrzymał czek na 20 tysięcy euro. Z kolei dokument o muzykologu Robercie Lachmannie "Magiczna substancja we mnie" zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Filmów o sztuce. Palestyńska reżyser Jumana Manna otrzymała 10 tysięcy euro. Nagroda publiczności przypadła obrazowi "Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka.

Pokazy nagrodzonych filmów zdominowały niedzielne seanse w Kinie Nowe Horyzonty. Publiczność obejrzała również między innymi film zamknięcia festiwalu - "Komunę" Thomasa Vinterbega i premierowy pokaz najnowszego dzieła Woody'ego Allena: "Śmietanka towarzyska."

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.