BelleVoci czyli rytmy z wielu krajów do usłyszenia w Brzegu Dolnym

Anna Mikołajczyk | Utworzono: 2016-08-01 17:36 | Zmodyfikowano: 2016-08-01 17:36
A|A|A

Plan Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci:

Koncert inaugurujący Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci

31 lipca (niedziela) 2016 godz.19.30
Ogrody Pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym

• Orkiestra Symfoniczna Opery Lwowskiej
• Miron Yusipovich (Ukraina) - dyrygent
• Liudmila Ostasz (Ukraina) - sopran
• Olesia Bubela (Ukraina) - sopran
• Wasyl Sadowsky (Ukraina) - tenor
• Petro Radejko (Ukraina) - baryton
• Elżbieta Cabała (Polska) - sopran
• Bartosz Żurakowski - słowo o muzyce, gospodarz wieczoru

KONCERT GALOWY – OPERA I OPERETKA

Część I
1. W. A. Mozart - Uwertura do opery “Wesele Figara”
2. W. A. Mozart - Aria Don Giovanni „Finch`han del… z opery „Don Giovanni“
3. G. Verdi - Aria Leonory „Tacea la notte placida…“ z I aktu „ Il Trovatore”
4. G. Donizetti - Romansa Nemorino „ Una furtiva lagrima...” z opery „Napój miłosny”
5. G. Verdi - Aria Elviry “Ernani, Ernani involami...” z opery „Ernani”
6. G. Puccini - aria Cio Cio San z opery “Madame Butterfly”
7. G. Puccini - Antrakt symfoniczny z II aktu “Madame Butterfly”
8. Ch. Gounod - Aria Walentyna “Avant de guitter...” z opery „Faust”
9. G. Donizetti - Aria Lindy “Ah! Tardi troppo…” z opery „Linda di Cham”
10. G. Bizet - Antrakt do 4 aktu „Carmen”
11. G. Verdi - Duet Violetta i Alfred “Parigi o cara...” z 4 akt z opera „Traviata”
12. G. Verdi - Bolero Eleny z opery “Nieszpory Sycylijskie”
13. Ch. Gounod - Tańce „Noc Walpurgii” z opery „Faust”
Część II
1. J. Strauss - Uwertura do operetki „Zemsta nietoperza”
2. E. Kalman - Aria Maricy z „Die Csardasfurstin”
3. J. Strauss - Aria Barinkaja „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański”
4. J. Strauss - Duet Arseny i Mirabelly z I aktu „Baron cygański”
5. J. Strauss - Polka „Trich-Trach”
6. Ch. Gounod - Aria Julii „Je veux vivre” z opery “Romeo i Julia”
7. E. Kalman - Aria Mister X z operetki „Circus Princess”
8. E. Kalman - Aria Silwy z operetki „Silwa”
9. J. Strauss - Polka „Pizzicato”
10. E. Kalman - Duet Silwy i Edwina „Tłumy fraków...” z operetki “Silva”
11. J. Strauss - Polka „Ohne Sorgen”
12. F. Lehar - Pieśń Sou Chong „Twoim jest serce me...” z operetki „Kraina uśmiechu”
13. E. Kalman „Karambolina” z „Das Veilchen vom Montmartre”
14. J.Offenbach Barkarola z „Opowieści Hoffmana“

1 sierpnia (poniedziałek) 2016 godz.19.30
Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci
Ogrody Pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym

• Józef Olechowski (Meksyk - Polska) - fortepian
• Gordana Josifova Nedelkovska (Macedonia) - obój
• Tatjana Ognanoska (Macedonia) - fortepian
• Bartosz Żurakowski - słowo o muzyce, gospodarz wieczoru

Część I – Recital:

• Józef Olechowski (Meksyk-Polska) – fortepian
(Zdjęcie W- 2.1)
1. F. Chopin - Polonez cis moll op. 26 nr.1
2. F. Chopin - Mazurek fis moll op. 59 nr. 3
3. F. Chopin - Walc cis moll op. 64 nr. 2
4. C. Debussy - La Cathédrale engloutie
5. C. Debussy - Minstrels
6. F. Liszt - Funérailles
7. Ricardo Castro (1864 - 1907) - Walc-Capriccio op. 1
8. Luís G. Jordá (1869 - (1951) - Elodia. Mazurek salonowy
9. José Rolón (1876 - 1945) - Walc -Capriccio na temat walca “Nad Falami”
Część II - Recital:
• Gordana Josifova Nedelkovska (Macedonia) - obój
• Tatjana Ognanoska (Macedonia) - fortepian
1. J. S. Bach - Aria
2. R. Schumann – Three romances for oboe and piano
3. Th.Lalliet - Fantasie originale op.6 for oboe and piano
4. E. Moriccone: Gabriel`s oboe ( Mission )
5. Macedonian traditional song– “Ne si go prodavaj Koljo” – for oboe and piano. arr. K. Kostov
6. K. Saent- Saens: „The Swan“, for english horn and piano
7. E. Grieg : „Solveig's song“, for english horn and piano
8. A. Pasculli: „Amelia“, Fantasie for english horn and piano

3 sierpnia (środa) 2016 godz. 19.30

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci
Ogrody Pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym

• Duo Respigliosi:
Lapo Vannucci (Włochy) - gitara
Luca Torrigiani (Włochy) - fortepian

• Paweł Błaszkowski (Meksyk - Polska) - skrzypce
• Józef Olechowski (Meksyk - Polska) - fortepian
• Bartosz Żurakowski - słowo o muzyce, gospodarz wieczoru

Część I - Duo Respigliosi:

• Lapo Vannucci (Włochy) – gitara
• Luca Torrigiani (Włochy) - fortepian

1. Gioacchino Rossini - Ouverture da “Il Barbiere di Siviglia”
2. Matteo Carcassi - Aria dal “Mosè” di Rossini
3. Mario Castelnuovo - Tedesco Fantasia op. 145
4. Francisco Tárrega - Recuerdos de la Alhambra per chitarra
5. Teresa Procaccini – Recuerdos
6. Ottorino Respighi - Notturno per pianoforte
7. Luigi Giachino - Il Silenzio del tempo
8. Giuseppe Crapisi - Winter Time


Część II – Recital:

• Paweł Błaszkowski (Meksyk - Polska) - skrzypce
• Józef Olechowski (Meksyk - Polska) - fortepian

1. I. J. Paderewski – Melodia 

2. I. J. Paderewski - Sonata op. 13
3. Ricardo Castro (1864 - 1907) - Melodia op. 35
4. Alfonso de Elias (1902 - 1984) - Romance op. 21
5. Jose Sabre Marroquin (1909 - 1995) – Pięć utworów dedykowanych Henrykowi Szeryngowi:
Nostalgia
Kołysanka “Dla Patrycji”
Tęsknota
Dla Ojczyzny
Na zawsze
6. Manuel Maria Ponce (1882 - 1948) - Estrellita (Gwiazdka)

5 sierpnia (piątek) 2016 godz.19.30 

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci
Ogrody Pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym

• Martin Kasik (Czechy) - fortepian
• Bartosz Żurakowski - słowo o muzyce, gospodarz wieczoru

1. Leoś Janaćek – “Po zarostlém chodníčku” (On an Overgrown Path)

2. Sergei Rachmaninov – Etiuda (Etiude-tableau) op. 39 no. 5 

3. Modest Musorgski – „Obrazki z wystawy” (Pictures AT an Exhibition)

6 sierpnia (sobota) 2016 godz.19.30 

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny BelleVoci
Ogrody Pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym

• Bayern Schrammel Ensemble:
Arkadiusz Podwika (Niemcy - Polska) - skrzypce
Daria Podwika (Niemcy - Polska) - skrzypce
Herbert Wirrer (Niemcy) - kontra gitara
Michał Kubarski - akordeon
Rafał Żurakowski - tenor
• Bartosz Żurakowski - słowo o muzyce, gospodarz wieczoru



Program:
Gala muzyki wiedeńskiej - dzieła Johanna Schrammela, Roberta Stolza, Fritza Kreisler'a, Rudolfa Sieczynskiego, Toniego Elsnera, LudwigaBabinsky'ego, Leo Ascher'a.
1. Johann Schrammel „Wien bleibt Wien’’
2. Robert Stolz „Vater Strauß schau runter“
3. Josef Schrammel „Vindobona, du herrliche Stadt“
4. Robert Stolz „Einmal im Mai“
5. Fritz Kreisler „Liebesfreud“
6. Fritz Kreisler „Caprice Viennois“
7. Rudolf Sieczynski „Wien, du Stadt meiner Träume“
8. Johann Brandl „Du alter Stephansturm“
9. Josef Mikulasch „Glasscherbentanz“
10. Edmund Eysler „Beim Agnesbrünndl einst im Mai“
11. Franz Fiebrich „In der Fassbindergassn“
12. Robert Stolz „Vor meinem Vaterhaus steht eine Linde“
13. Ludwig Babinsky „Der Geiger aus Wien“
14. Johann Schmutzer „H-moll Tanz“
15. Karl Bette „Wien du Stadt meines Lebens“
16. Georg Birngruber „Auf nach Wien“
17. Toni Elsner „Die alte Geign“
18. Leo Ascher „Das Lercherl von Hernals“
19. Josef Fiedler „Schmutzertanz-Weanatanz“
20. Robert Stolz „Im Prater blüh`n wieder die Bäume“

Koncert finałowy Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci

7 sierpnia (niedziela) 2016 godz.19.30
Ogrody Pałacowe Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury w Brzegu Dolnym

• Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
• Bartosz Żurakowski - dyrygent, gospodarz wieczoru

Gala muzyki polskiej - dzieła Feliksa Nowowiejskiego, Wojciecha Kilara, Krzysztofa Pendereckiego, Zygmunta Noskowskiego, Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego, Edwarda Elgara.

Koncerty okołofestiwalowe Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci

8 lipca (piątek) 2016 godz.19.00 Sala koncertowa PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu

• Antonio Di Cristofano (Włochy) - fortepian
• Karolina Gołębiowska - słowo o muzyce

Program:

1. J. Brahms - 4 Ballada op. 10
2. F. Chopin - Polonez fantazja As - dur op. 61
3. F. Liszt - Vallée d'Obermann
4. A. Berg - Sonata op. 1
5. A. Skriabin - Sonata Fantasia op. 19


24 sierpnia (środa) 2016 godz.19.00 Kościół św. Katarzyny w Krakowie

• Leeds Festival Chorus (Wielka Brytania)
• Simon Wright (Wielka Brytania) - dyrygent
• Ruth Fitton (Wielka Brytania) - sopran
• Rafał Żurakowski - baryton

Program:

1. G. Faure - Cantique de Jean Racine
2. S. Rachmaninoff - Three movements from ‘Vespers’ (Priidite, poklonimsya – Bogoroditse Devo – Vzbrannoi voivode)
3. James Macmillan - Deus noster refugium
4. H. Purcell - Two anthems (Thou knowest, Lord – Hear my prayer)
5. J. Brahms - Geistliches Lied
6. W. A. M - Ave Verum
7. G. Faure - Requiem
8. T. Klonowski - Gaude Mater Polonia
9. G. Haendel - Hallelujah

27 sierpnia (sobota) 2016 godz.19.00 Kościół Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu
• Leeds Festival Chorus (Wielka Brytania)
• Simon Wright (Wielka Brytania) - dyrygent
• Ruth Fitton (Wielka Brytania) - sopran
• Rafał Żurakowski - baryton

Program:

1. G. Faure - Cantique de Jean Racine
2. S. Rachmaninoff - Three movements from ‘Vespers’ (Priidite, poklonimsya – Bogoroditse Devo – Vzbrannoi voivode)
3. James Macmillan - Deus noster refugium
4. H. Purcell - Two anthems (Thou knowest, Lord – Hear my prayer)
5. J. Brahms - Geistliches Lied
6. W. A. M - Ave Verum
7. G. Faure - Requiem
8. T. Klonowski - Gaude Mater Polonia
9. G. Haendel - Hallelujah

28 sierpnia (niedziela) 2016 godz.19.30 Katedra św. Krzyża w Opolu
Uroczysty koncert pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Czai

• Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
• Leeds Festival Chorus (Wielka Brytania)
• Bartosz Żurakowski - dyrygent
• Simon Wright (Wielka Brytania) - chórmistrz
• Elżbieta Cabała - sopran
• Adam Szerszeń - baryton
• Karolina Gołębiowska - słowo o muzyce

Program:

1. Johannes Brahms - Requiem

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama