Zagłębie Lubin odpadło z kwalifikacji Ligi Europy

| Utworzono: 2016-08-04 19:15 | Zmodyfikowano: 2016-08-04 19:15

Początek spotkania rewanżowego należał do Duńczyków. Po kilkunastu minutach przewagi SonderjyskE miedziowi coraz częściej dochodzą do głosu.

W 22. minucie grupa kibiców, która wybrała się z Polski do Danii mogła się cieszyć z prowadzenia miedziowych. Djordne Cotra doskonale dośrodkował w pole karne. Lubomir Guldan, niczym rasowy napastnik, mocnym strzałem natomiast umieścił piłkę w bramce. 1:0. Ten wynik jednak i tak daje awans SonderjyskE .

Do końca pierwszej połowy przewaga, z małymi wyjątkami, należała do przyjezdnych. Najbliżej zdobycia drugiej bramki Zagłębie było tuż przed gwizdkiem na przerwę. Guldan jednak faulował bramkarza i sędzia to przewinienie zauważył. Po 45 minutach zespół z Dolnego Śląska prowadzi 1:0. Wszystko rozstrzygnie się po przerwie.

Początek drugiej połowy należał do lidera polskiej ekstraklasy. Zagłębie częściej gościło na połowie rywala. Niestety bez efektu bramkowego.

Gospodarze odpowiedzieli najlepiej jak mogli.W 65 minucie błąd w ustawieniu obronnym zespołu z naszego regionu. Duńczycy dobrze rozegrali rzut rożny. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Marc Pedersen i pokonał Martina Polacka. 1:1.

Do końca spotkania Zagłębie atakowało. Bohaterem mógł zostać Guldan. Po jego strzale w 90 minucie piłka jednak odbiła się od słupka.

W euopejskich pucharach pozostała już tylko Legia Warszawa. Mistrzowie Polski awansowali wczoraj do decydującej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

SønderjyskE 1-1 Zagłębie Lubin
Marc Pedersen 65 - Ľubomír Guldan 22

SønderjyskE: 1. Marin Skender - 3. Marc Pedersen, 26. Pierre Kanstrup, 31. Matthias Maak, 7. Marc Dal Hende - 6. Simon Kroon (76, 15. Troels Kløve), 18. Adama Guira, 30. Marcel Rømer, 10. Nicolai Madsen, 11. Johan Absalonsen - 9. Tommy Bechmann (81, 17. Mikael Uhre).

Zagłębie: 1. Martin Polaček - 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra - 7. Krzysztof Janus (67, 14. Łukasz Janoszka), 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński, 90. Ján Vlasko (85, 24. Jakub Tosik) - 26. Krzysztof Piątek (72, 27. Michal Papadopulos).

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przeciwko duńskiej ekipie, w Lubinie, podopieczni Piotra Stokowca zagrali chyba najsłabsze 45 minut w tym sezonie. Mowa o pierwszej połowie i fatalnych błędach, które przyjezdni potrafili zamienić na dwa gole. W drugiej części oglądaliśmy już zupełnie inną drużynę Zagłębia. Miedziowi atakowali bramkę przeciwnika z pomysłem, efektownie. Do pełni szczęścia zabrakło skuteczności.

- Drugie 45 minut spotkania na naszym stadionie powoduje, że nie jedziemy do Danii na wycieczkę. Zagramy tam z wiarą w końcowy sukces - mówił jeszcze przed meczem napastnik lidera ekstraklasy Krzysztof Piątek:

Do dyskusji na temat rewanżowego spotkania o czwartą rundę kwalifikacji Ligi Europy włączył się także trener Łukasz Smolarow. Szkoleniowiec odpowiedział przed meczem na nurtujące kibiców Zagłębia pytania:

Zagłębie w Danii występuje osłabione. Na mecz z SonderjyskE nie poleciał Arkadiusz Woźniak. Piłkarz doznał kontuzji kostki na ostatnim treningu przed wylotem do Danii. Na razie trudno wyrokować, jak długo potrwa przerwa w grze.