Utrudnienia przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu

Andrzej Andrzejewski, Radio Wrocław | Utworzono: 2016-08-07 17:00 | Zmodyfikowano: 2016-08-07 17:00
A|A|A

Do niedzieli (7 sierpnia) w okolicach ronda Obrońców Grodna trwać będą jeszcze prace przy przebudowie kanalizacji. Polegają one na przeprowadzeniu rur pod jezdnią ul. Żmigrodzkiej oraz łącznicy AOW. Roboty związane są z przebudową węzła Wrocław Północ w ramach powstającej drogi ekspresowej S5.

Zgodnie z ustaleniami i pozwoleniem wydanym przez miasto prace prowadzone są tylko w godzinach nocnych, tak aby nie utrudniać ruchu drogowego w rejonie ronda Obrońców Grodna i AOW. W ramach zatwierdzonej tymczasowej organizacji ruchu.

Remont trwa od piątku, ale największe utrudnienia czekają kierowców dziś – w związku z koniecznością przeprowadzenia rur kanalizacyjnych na wysokości dawnych ogródków działkowych częściowo zamknięta zostanie łącznica Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Prace prowadzone będą od godz. 21.00 w niedzielę do godz. 6.00 w poniedziałek, w tym czasie nie będzie można zjeżdżać z AOW prawą łącznicą prowadzącą na ul. Żmigrodzką, natomiast zjazd z AOW na rondo Obrońców Grodna pozostanie otwarty. Tak więc kierowcy zjeżdżający z AOW i kierujący się w stronę centrum Wrocławia będą wjeżdżać na rondo, a następnie pierwszym zjazdem opuszczać rondo i wjeżdżać na ul. Żmigrodzką. Ruch na samym rondzie w kierunku Wrocławia i Poznania przebiegać będzie bez zmian.

Robotnicy wrócą jeszcze na wspomniane odcinki w drugiej połowie sierpnia, aby ostatecznie odtworzyć nawierzchnię jezdni, ale prace potrwają w sumie tylko kilka godzin.

Astaldi buduje około 20-kilometrowy odcinek drogi S5 od Marcinowa do węzła Wrocław Północ, który jest częścią dolnośląskiego fragmentu trasy Korzeńsko-Wrocław. Jest to ważny szlak komunikacyjny ułatwiający kierowcom dojazd do Poznania, ale także poprawiający płynność ruchu tranzytowego. Poprawi on zdecydowanie również ruch lokalny i zlikwiduje bardzo częste korki od ulicy Żmigrodzkiej do świateł w miejscowości Kryniczno. Gotowy odcinek zostanie oddany do użytku pod koniec 2017.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama