Rio 2016: Falstart naszych szczypiornistów. Przegrali z Brazylią

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-08-08 07:27 | Zmodyfikowano: 2016-08-08 07:28

Polscy piłkarze ręczni przegrali z Brazylią 32:34 (13:16) w pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polacy grają w grupie B. W kolejnych spotkaniach zmierzą się z Niemcami, Egiptem, Szwecją i Słowenią.

Brazylijczycy pokazali tym spotkaniem, że choć nie mają w swoim składzie gwiazd, to nie boją się faworytów, a niesieni dopingiem własnej publiczności mogą zajść w turnieju naprawdę daleko.

Kompletnie zaskoczeni Polacy przegrywali po 10 minutach już 2:7. Prowadzenie gospodarzy mogło być jeszcze wyższe, gdyby nie dobra postawa Sławka Szmala.

Biało-czerwoni powoli zaczęli łapać swój rytm i doskakiwać do rywali, jednak na nasze nieszczęście cuda w bramce wyczyniał Almeida i ostatecznie na przerwę schodziliśmy przegrywając 13:16.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Nie pomogły nawet korekty w składzie wprowadzone przez Tałanta Dujszebajewa - wciąż mieliśmy kłopoty z przedarciem się przez obronę Brazylijczyków. Ci nie mieli problemu ze sforsowaniem naszej formacji defensywnej. Bardzo ruchliwi Petrus i Toledo dokonali dzieła zniszczenia i gospodarze ostatecznie wygrali 34:32.

Polska - Brazylia 32:34 (13:16)