Apel o oddawanie krwi dla osób potrzebujących

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-08-08 16:51 | Zmodyfikowano: 2016-08-08 16:51
A|A|A

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Dr Felicji Witkowskiej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zwraca się do wszystkich krwiodawców, w tym również członków klubu o honorowe oddanie krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Corocznie, miesiące letnie - pora wakacji są okresem, kiedy jest większe zapotrzebowanie na krew. Jest ona potrzebna przy różnego rodzaju zabiegach i operacjach szpitalnych, w tym podczas ratowania życia osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.

Honorowi dawcy krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w tym roku przeprowadzili w pomieszczeniach klubowych już dwie takie akcje, podczas których oddano blisko 40 litrów krwi. Jednak funkcjonariusze oraz pracownicy Policji oddają krew nie tylko podczas akcji organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWP we Wrocławiu, ale również podczas innych akcji, w tym na hasło
„Ratunek”.

Szczegółowe informacje na temat krwiodawstwa oraz jakie są braki poszczególnych grup krwi można znaleźć na stronie internetowej: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

Chętni krwiodawcy, w szczególności grup ujemnych 0 i A będą mile widziani w RCKiK we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5-9 w terminach:

· poniedziałek – piątek – 7.15 – 17.30
· sobota 7.30 – 12.00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama