Dolnośląskie obchody Święta Policji

z materiałów prasowych | Utworzono: 2016-08-08 13:24
A|A|A

Uroczystości, uświetnią m.in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, pokazy sprzętu policyjnego i działania policyjnych antyterrorystów oraz festyn, podczas którego z dziećmi m.in. spotka się ich przyjaciel Komisarz Lew.To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy. Naprawdę warto przyjechać, zobaczyć i świętować z Policją Dolnośląską.

W tym roku obchodzimy 97 rocznicę powstania Policji Państwowej. W związku z tą wyjątkową okazją, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wspólnie z nami angażują się w budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Jednocześnie pragniemy uczcić to święto wraz ze wszystkimi Dolnoślązakami. Dlatego, jak co roku, organizujemy dla naszych mieszkańców festyn, gdzie wszyscy, starsi i młodsi, będą mogli świętować i bawić się z nami oraz poznawać różne ciekawe rzeczy dotyczące pracy Policji. Towarzyszyć nam będzie policyjna orkiestra.

W dolnośląskiej Policji pracuje 7567 policjantek i policjantów oraz 1719 pracowników cywilnych. Obchody Święta Policji we Wrocławiu są okazją do uhonorowania funkcjonariuszy i pracowników dolnośląskiej Policji za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę i pracę. W tym czasie, oprócz wykonywania przez Policję bieżących zadań, wyróżnieni funkcjonariusze i pracownicy uczestniczyć będą w uroczystościach wręczania awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań.

W związku z obchodzonym Świętem Policji, w 2016 r. na wyższe stopnie awansowało 2278 dolnośląskich funkcjonariuszy. 149 dolnośląskich funkcjonariuszy i pracowników Policji zostanie również odznaczonych medalami za Długoletnią Służbę, Odznakami Zasłużony Policjant oraz Krzyżami Zasługi. Ponadto 9 osób reprezentujących m.in. samorządy lokalne województwa dolnośląskiego, policję niemiecką oraz inne służby współpracujące z policja dolnośląska, zostanie odznaczonych jako Zasłużeni dla Policji.

Główne uroczystości wojewódzkich obchodów Święta Policji, związane z uczczeniem na Dolnym Śląsku 97 rocznicy powstania Policji Państwowej odbędą się 9 sierpnia 2016 r na pl. Wolności, na terenie przyległym do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. O godzinie 12.30 nastąpi powitanie uczestników, a następnie przy udziale pocztów flagowych i sztandarowych, uroczyste odczytanie decyzji i rozkazów oraz wręczenie aktów mianowania, odznaczeń i wyróżnień.

Po okolicznościowych przemówieniach, musztrze paradnej i defiladzie pododdziałów, około godziny 14.00 odbędzie się pokaz działania funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego dolnośląskiej Policji, a dalej festyn, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców. Podczas festynu zaplanowano kolejnych mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci – m.in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, prezentację sprzętu oraz policyjnych pojazdów służbowych i specjalistycznych, sprzętu ratowniczego, symulator jazdy 3D oraz symulator zderzeń, konkursy i zabawy dla dzieci, stoiska profilaktyczne, w tym pawilon, w którym mieścić się będzie Przystanek Profilaktyczny „Nie dopalaj się”, którego celem jest propagowanie życia bez narkotyków i dopalaczy.

Ponadto zorganizowane będą punkty poradnictwa, a także spotkania z przyjacielem dzieci „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy. Naprawdę warto przyjechać, zobaczyć i świętować z Policją Dolnośląską.

Wcześniej, w tym samym dniu, od godziny 8.00w ramach wojewódzkich obchodów Święta Policji na Dolnym Śląsku, pod tablicą przy ul. Wittiga oraz przy pomniku na Cmentarzu Osobowickim, uczczona zostanie pamięć zamordowanych i poległych funkcjonariuszy. Wieńce i kwiaty złożą m.in. przedstawiciele władz Wrocławia i województwa dolnośląskiego, kierownictwa dolnośląskiej Policji, związków zawodowych Policji, innych służb mundurowych, byli komendanci Policji, a także kombatanci i emeryci.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama