"Nie połykaj karpia z ości". Życzenia SMS-em to...(SONDA)

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-12-25 11:00 | Zmodyfikowano: 2014-12-25 11:00
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

"Życzę Ci zdrowia, szczęścia, pomyślności. Nie połykaj z karpia ości. Nie jedz bombek, nie pal siana, jedz pierogi, lep bałwana...", "Renifer Rudolf już grzeje kopyta, Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta, niech wszystkie smutki wnet pójdą w kąt - ja dziś Ci życzę Wesołych Świąt!", "Mikołaja w kominie, prezentów ile się nawinie. Cukierków skrzynki, dwumetrowej choinki. Przed domem bałwana i sylwestra do rana. By Wam wszystko pasowało, by kłopotów było mało, byście zawsze byli zdrowi, by problemy były z głowy, by się wiodło znakomicie, by wesołe było życie" - te i inne, często równie infantylne życzenia, trafiły do milionów domów w całej Polsce. Nie, nie za pośrednictwem poczty - przyszły SMS-em, rozsyłane, jak co roku w wigilię i święta, masowo. Od chwili, gdy telefon ma niemal każdy, pełni on rolę osobistego doradcy, przyjaciela i... "składacza życzeń".

Z jednej strony takie życzenia robią wielką furorę, z drugiej - irytują, bo często są wysyłane hurtem, bez żadnej refleksji. Czasami nawet docierają do osób, o których przez cały rok nawet przez moment nadawca nie pomyśli... A może się mylimy? Czym dla Was są takie wiadomości?

Sonda

Rymowane świąteczne wierszyki to dla mnie...

Ta sonda już się zakończyła.
Sympatyczny gest. Staram się zawsze odpisać
7%
Obciach. Nie lubię ich i sam takich nie wysyłam
63%
Życzenia jak każde inne. Ważne, że nadawca o mnie pomyślał
20%
Świetny sposób na szybkie złożenie życzeń znajomym
9%

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~yes
2014-12-26 09:59:17
z adresu IP: (95.40.xxx.xxx)
Ocena: 184
Aha, durnowata sonde wymyslila kobieta. Wiecej zyczen smiesznych zerznietych z internetu ani napisanych od siebie nie dostaniecie. Jakos nie trawie kobiet w radiu. Chyba, ze nazywa sie ANNA GACEK, dla Jej audycji mozna nawet zarwac noc z soboty na niedziele /wczorajszy wywiad z CARLA BRUNI sluchalo sie z przyjemnoscia/ lub KRYSTYNA CZUBOWNA.
~yes
2014-12-25 17:52:08
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -4
Zyczenia od serca sklada sie przyjaciolom i najblizszym, a nie chamskim dziennikarzynom.
~yes
2014-12-25 17:49:12
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: -170
Jak nudne radio, to i zyczenia dostaje z internetu. SONDA rowniez swiadczy o poziomie radia.
~Julia
2014-12-25 13:18:43
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 6
Nie ma się co czepiać - życzenia są takie, jakie całe nasze życie - szybkie, chaotyczne, nieprzemyślane. Ale fakt - takie życzenia nie najlepiej świadczą o nadawcy
~monika
2008-12-27 17:27:57
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: -2
Najlepiej mieć w zapisanych: ,,Dziękuję, wzajemnie" i po sprawie... Szkoda, że kartki pocztowe - robione samodzielnie lub choć odręcznie pisane - są już tak mało popularne:(
~ech
2008-12-26 11:08:36
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 1
życzeniom jak koniowi w zęby się nie zagląda. darują to się bierze i dziękuje marudy !!!
~anna
2008-12-25 19:10:04
z adresu IP: (78.133.xxx.xxx)
Ocena: 0
w tym roku nikt już mi tym głowy nie zawracał, a życzenia dla znajomych zawarłam w kilku słowach od siebie a nie w banałach ściągniętych z internetu.
~travi
2008-12-25 18:40:56
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -7
przez caly rok nie pomysli ale w swieta pamieta sie o najdalszych znajomych. liczy sie pamiec nie wiem dlaczego tak demonizujecie. nikt nie bedzie wysylal dziesiatkow listow poczta polska
~S.
2008-12-25 18:15:33
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: -110
Te wierszyki to chyba jeden z takich swiatecznych szczytow glupoty...ludzie!troche kreatywnosci..i co wazne,indywidualizacji zyczen!Bez sensu-az szkoda slow na komentowanie tej poetyckiej tworczosci naszego spoleczenstwa!
~ehh
2008-12-25 15:19:45
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -2
żeby tylko 2 lata... mi to z 5 wysyłali czy na koma, czy gg, wreszcie cisza w te święta
~As
2008-12-25 13:12:38
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 153
Wystarczyły dwa lata pod rząd bez odpisywania i już nikt nie wysyła:)
~kaosa
2008-12-25 13:05:28
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
dostałam kilkadziesiąt takich sms-ów ;( nie odpisuje , wolałabym dwa proste słowa od siebie a nie to wysłane z automatu / co śmieszniejsze dostałam nawet od tych którzy za mną nie przepadają , bądź jestem im zupełnie obojętna - byłam w ich książce Napisanie czegoś od siebie wymaga chwili pomyślenia tylko o tej osobie
~Moni
2008-12-25 11:34:06
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
Ja nie odpisuję.
~e-mule
2008-12-25 11:09:50
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 6
są też mailowe życzenia, od osób, które w ogóle nas nie znają i nawet nie mają pojęcia, że życzą. wie o tym ich skrzynka mailowa :))