Dawcy krwi poszukiwani

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-08-10 20:07 | Zmodyfikowano: 2016-08-10 18:36
A|A|A

Jak zawsze w wakacje kurczą się zapasy Regionalnego Centrum Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Najbardziej brakuje grup minusowych, z tego powodu niektóre szpitale muszą przesuwać planowane zabiegi, nie ma takiego zagrożenia w sytuacji zagrożenia życia - zapewniają pracownicy centrum. Jednak dawców jest zdecydowanie mniej niż w ciągu roku, dlatego każdy kto przyjdzie jest mile widziany. Magdalena Kuczma pojawiła się razem z mężem w krwiobusie przy dworcu Wrocław Główny.

W piątek wakacyjna zbiórka będzie prowadzona na placu Solnym we Wrocławiu, do akcji będzie można przyłączyć się od godziny 12 do 16:30. Pełna lista na stronie internetowej Centrum.

Dziś przed dworcem PKP, w piątek na placu Solnym, a dodatkowo w zakładach pracy - każdego dnia specjalny ambulans parkuje w innym miejscu żeby znaleźć kolejnych dawców krwi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu uzupełnia zapasy, które jak zwykle w wakacje są mniejsze niż w innych miesiącach roku. Patrycja Sikorska oddaje krew regularnie, bez względu na porę roku, od kiedy stała się pełnoletnia.

Najbardziej brakuje krwi grup minusowych. Z tego powodu czasami trzeba przekładać planowane zabiegi, w sytuacji zagrożenia życia nikt nie zostanie bez pomocy - zapewniają pracownicy Centrum.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama