Wrocławianie... oszukiwali w całej Polsce

Informacja prasowa | Utworzono: 2016-08-11 13:48 | Zmodyfikowano: 2016-08-11 13:27
A|A|A

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z Komisariatu Policji na wrocławskim Rakowcu zatrzymali cztery osoby, podejrzane o udział w grupie przestępczej zajmującej się oszustwami. Wśród zatrzymanych osób są główni organizatorzy tego procederu, małżeństwo – 24-letnia kobieta oraz 26-letni mężczyzna, a także osoby uczestniczące w nim - dwaj mężczyźni w wieku 21 i 47 lat.

Jak ustalili policjanci sprawcy mogli działać od dłuższego czasu - od lutego ubiegłego roku oferując do sprzedaży różnego rodzaju rzeczy na jednym z portali ogłoszeniowych. Zainteresowane osoby mogły zamówić i zakupić między innymi: roboty kuchenne, wózki dziecięce, telefony komórkowe, zabawki, przyczepy rowerowe, bagażniki samochodowe, a także wiele innych przedmiotów. Wszystko to było po atrakcyjnych cenach.

Każdy z zainteresowanych kupnem wpłacał pieniądze na specjalnie w tym celu przygotowane konta bankowe. Pomimo dokonanej wpłaty zamawiający nie otrzymywał zamówionego towaru, gdyż oszuści oferowanych rzeczy nie posiadali. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania zatrzymanych zabezpieczono laptopy, komputery, kilkanaście kart bankomatowych oraz kilkadziesiąt kart SIM służących do popełnienia przestępstwa. Zabezpieczono również gotówkę oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 20 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Ustalają dokładną liczbę osób pokrzywdzonych oraz czy w przestępczym procederze brały jeszcze inne osoby. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama