Arka Gdynia – Śląsk Wrocław: Spotkanie po latach

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-08-13 07:30 | Zmodyfikowano: 2016-08-13 07:30

114 meczów w Ekstraklasie. Mistrzostwo i Superpuchar Polski. Osiem sezonów w seniorskim zespole. To dorobek wychowanka Śląska – Tadeusza Sochy w barwach wrocławskiego klubu. Pochodzący ze stolicy Dolnego Śląska piłkarz dziś po raz pierwszy w karierze zagra przeciwko drużynie, której jest wychowankiem.
Tadeusz Socha od 2015 roku gra w Arce Gdynia. Wywalczył z nią awans do Ekstraklasy, w której teraz drużyna z Trójmiasta notuje udany jak na beniaminka start. Gdynianie zdobyli sześć punktów w czterech meczach. We wszystkich tych spotkaniach 28-letni obrońca grał od pierwszej do ostatniej minuty.

To ile czas minęło od ostatniego meczu Sochy w barwach Śląska to jednak nic w porównaniu z tym kiedy ostatni raz wrocławski zespół grał z Arką Gdynia. 29 maja 2011 roku w ostatniej kolejce Śląsk walczył o wicemistrzostwo kraju, a zespół z Trójmiasta o utrzymanie. To była ostatnia kolejka. Na Oporowskiej gospodarze zagrali na piątkę. Wygrali 5:0, a wynik ustalił golem z rzutu karnego… bramkarz Marian Kelemen.

Dziś tak łatwo z pewnością nie będzie. Kluczem do sukcesu Śląska powinno być powstrzymanie pomocników Arki. Szwoch, Kakoko, Da Silva – to liderzy beniaminka. W drugiej linii powinien wystąpić także Antonii Łukasiewicz, który w latach 2008-2011 grał w WKS-ie.

Dla obu drużyn będzie to drugi mecz w tym tygodniu. Arka we wtorek awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski zwyciężając na wyjeździe Olimpię Zambrów 1:0. Decydującego gola z rzutu karnego w 90 minucie strzelił Marcus Vinicius. Jeszcze większe emocje przeżywali piłkarze Śląska. Wrocławianie też wywalczyli awans, ale ich środowe starcie z Sandecją Nowy Sącz trwało 120 minut. Na gola Bence Mero w końcówce regulaminowego czasu gry odpowiedział z karnego Wojciech Trochim. Śląsk dalszą grę w Pucharze Polski zawdzięcza trafieniu Alvarinho z 109 minuty.

Początek spotkania Arka Gdynia – Śląsk Wrocław w sobotę o 15.30.