Zamieszani w Kulturę: niedziela 8:00-12:00

Michał Kazulo | Utworzono: 2016-08-14 07:45 | Zmodyfikowano: 2016-08-14 07:45
A|A|A

To będą cztery godziny muzyki o różnym zabarwieniu. Zaczniemy od rozmowy z Kortezem, który wystąpił ostatnio na Placu Społecznym we Wrocławiu. Widownia po raz kolejny podchwyciła emocje, które są u Korteza niesamowicie silne. Dało się też usłyszeć wśród publiczności opinie, że mamy nowego polskiego Boba Dylana. Posłuchamy tych melodii raz jeszcze i zobaczymy co na to wszystko jej twórca.

Kolejny duży projekt, który zalogował się w Europejskiej Stolicy Kultury tydzień temu, to Męskie Granie na Pergoli. Pojawiło się tam wielu znanych i cenionych w naszym kraju artystów. Wśród nich był Dawid Podsiadło. Między swoimi występami znalazł chwilę by opowiedzieć o swoich aranżacjach, o poziomie muzyki w Polsce i o planie na siebie. Przypomnimy jego albumy i posłuchamy tej rozmowy.

Następnie wylądujemy na naszym wrocławskim podwórku i przeniesiemy się w zupełnie inne rejony muzyczne (chociaż, kto wie...). W studiu pojawi się Bartek DeJot, który poopowiada o scenie klubowej naszego miasta, o trendach które królują w takiej muzyce oraz o byciu DJ-em i swoich inspiracjach. Według opinii wielu, w stolicy naszego regionu, jest wielu utalentowanych ludzi, którzy jak DeJot potrafią rozruszać ludzi na parkiecie. Spróbujemy zrobić to samo z naszymi słuchaczami.

A na sam koniec opowiem o projekcie w którym udział wzięła Natalia Grosiak, mocno zakorzeniona w dolnośląskiej scenie muzycznej. Natalia nagrała ostatnio wspólnie z Andrzejem Smolikiem i Miushem,płytę "Historie". Tematycznie dotyka ona Powstania Warszawskiego, ale jest zdecydowanie inna niż produkcje, które dotąd znaliśmy. Posłuchamy tego krążka(lepszego czasu nie można było znaleźć), a drugi, świeżo co wydany, oddamy w dobre ręce.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama