Dolnośląscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową

z materiałów prasowych | Utworzono: 2016-08-16 21:50 | Zmodyfikowano: 2016-08-16 17:13
A|A|A

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, w wyniku wspólnie przeprowadzonych działań, dotyczących samochodu skradzionego na terenie Jeleniej Góry, wpadli na trop, a następnie zlikwidowali na terenie województwa lubuskiego dziuplę samochodową. W sprawie zatrzymano 28 – letniego mężczyznę.

Do realizacji doszło po tym, jak policjanci prowadzili czynności w sprawie skradzionego w nocy na terenie Jeleniej Góry samochodu. Tropy uzyskane w wyniku działań operacyjnych prowadziły na teren województwa lubuskiego. Po potwierdzeniu podejrzeń i zebraniu odpowiedniego materiału, dolnośląscy funkcjonariusze wkroczyli na teren prywatnej posesji w jednej z miejscowości położonych w gminie Sulechów.

Tam policjanci odnaleźli skradziony z Dolnego Śląska poprzedniej nocy samochód marki Renault. Na miejscu zatrzymano też mężczyznę, który w czasie, gdy na posesję weszli funkcjonariusze, w jednym z pomieszczeń gospodarczych demontował inny samochód marki Audi, skradziony na terenie województwa lubuskiego.

Na miejscu podczas prowadzonych czynności, w których uczestniczyli też miejscowi policjanci, znaleziono i zabezpieczono także dużą ilość części i akcesoriów samochodowych. Już wstępna identyfikacja wykazała, że pochodzą one, z co najmniej z trzech kolejnych aut, utraconych na terenie Niemiec, województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Łączna wartość samochodów, to ponad 200 tys. złotych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama