Ślazowa: koty opanowały schronisko

Justyna Sieniuć | Utworzono: 2016-08-18 12:00 | Zmodyfikowano: 2016-08-18 12:00
A|A|A

przygarnijkota.pl

W schronisku przy ul. Ślazowej we Wrocławiu z reguły przeważały psy, ale ten wakacyjny sezon to wyjątek. Na terenie przytułku dla zwierząt przebywa już około 200 różnych kotów... dorosłe, małe, dzikie, oswojone. Wynika to z kalendarza natury, mamy teraz dużo niedawno urodzonych kociąt. Poza tym koty stają się coraz popularniejsze. W domach jest ich więcej, bo łatwiej je utrzymać, niż psy - mówi Zofia Białoszewska - Woźniak.

Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż więcej jest tych przyjmowanych, niż adoptowanych. Dlatego warto przygarniać czworonogi pod swój dach. Oprócz kotów i psów w schronisku znajdują się też owce, świnie wietnamskie, czy gołębie, jednak nie są one przeznaczone do adopcji, ze względu na wiek oraz długość przebywania na Ślazowej.

Co rusz organizowane są zbiórki, podczas których gromadzi się pożywienie, koce oraz inne podarunki, niezbędne do przetrwania dla czworonożnych. W październiku ma się odbyć nabór nowych wolontariuszy, połączony ze szkoleniem, przeprowadzanym raz na 2 - 3 miesiące. Każdy może zostać wolontariuszem, czy opiekunem wybranego zwierzęcia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama