Opóźnione otwarcie Centrum Historii Zajezdnia

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-08-23 09:00 | Zmodyfikowano: 2016-08-23 09:00
A|A|A

W nowym muzeum prezentowane będą materiały dotyczące najnowszej historii Wrocławia. Lokalizacja nie jest oczywiście przypadkowa - zajezdnia przy Grabiszyńskiej to symboliczne dla Wrocławian miejsce, w którym rodziła się dolnośląska Solidarność. Juliusz Woźny, rzecznik centrum, nie traktuje dwutygodniowego poślizgu jako porażkę organizacyjną.

Dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, ostatnie poprawki i odbiory, jeszcze trochę zostało do zrobienia, dlatego Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu nie jest jeszcze gotowe. Juliusz Woźny uspokaja, że mimo przesunięcia terminów oddania budynków plac, na którym odbędzie się w weekend m.in. festiwal wROCK for Freedom jest gotowy i impreza nie jest zagrożona.

Planowane na terenie przed centrum na weekend obchody 36. rocznicy porozumień sierpniowych i powstania Solidarności, a także koncert wROCK for Freedom odbędą się zgodnie z planem. W sobotę po południu jeszcze przed koncertami na miejscu będzie także wóz satelitarny Radia Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama