Przegląd prasy Radia Wrocław

Katarzyna Górna-Drzewosz | Utworzono: 2016-09-02 08:28
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Nie ma dobrych wieści dla Polaków, którzy wiążą swoją przyszłość z praca w Wielkiej Brytanii. Jak pisze dziś Rzeczpospolita zwolennicy tzw. soft Brexitu, którzy chcieli wprawdzie odłączenia Wysp od Unii, ale pozostawanie we wspólnocie gospodarczej przegrywają z tymi, którzy mocno chcą ograniczeń imigrantów zarobkowych. Już zapowiadają, ze będą też ograniczenia dla już żyjących w Wielkiej Brytanii.

Od lat warszawscy lokatorzy broniąc się przed czyścicielami kamienic zaczęli się zrzeszać i informowali władze o nieprawidłowościach. Ani ratusz, ani prokuratura, urzędnicy i kolejni prezydenci nie byli zainteresowani ich rewelacjami, skąd taka ignorancja? Czytajcie dziś Dziennik Gazetę Prawną.

Wczoraj w Radiu Wrocław gościem była jeleniogórzanka Maja Włoszczowska (bo przecież Radio Wrocław prowadziło wczoraj program z Jeleniej Góry) a dziś na pierwszej stronie Wyborczej Wrocław nie kto inny, tylko właśnie Maja Włoszczowska, która przyznaje, że jest szczęściarą. Oprócz Mai, w gazecie również o tym, jak to wczoraj przy Zapolskiej słychać było piosenkę "Children of the Revolution", piosenkę, która stała się nieformalnym hymnem protestujących aktorów Teatru Polskiego, którzy, choć już decyzja w sprawie nowego dyrektora Cezarego Morawskiego zapadła, nie przestają mówić mu "NIE".

Gazeta Wrocławska, tak z okazji nowego roku szkolnego, wzięła pod lupę zarobki nauczycieli. W pierwszym zdaniu czytamy: W stolicy Dolnego Śląska, nauczyciel może zarobić 5 tyś brutto, ale już początkujący pedagog zarabia o połowę mniej.

Wrocławska okazuje również ja buduje się wrocławska piątka, która już za rok przeniesie się do nowego budynku przy Ślężnej i przypomina, ze budowle Dolnego Śląska takie jak Zamek Książ, Sky Tower czy Kaplica czaszek w Czermnej pojawią się w komputerowej grze.

Na okładce dodatku Rzeczpospolitej Plus Minus Kamil Durczok, w niezłej formie, taki, jakiego pamiętamy z jego najlepszych lat. Odżył chyba jednak, a perspektywa powrotu do telewizji zdecydowanie musi mu służyć. Czy to za wcześnie na powrót? Takie pytanie stawia Plus Minus.

W Fakcie dziś - a propos oczywiście nowego roku szkolnego - język uczniów. Jak rozmawiają ze sobą dzieciaki wtedy, gdy rodzice i pani ich nie słyszy?

Cytat pierwszy z brzegu: Mam melanż z loszką w psiarni? Albo inny: Aśka to ma toxik z Gośką, no i kim jest maniura? Kto przetłumaczy?

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama