Radio Wrocław Kultura: Wracamy z Dźwiękami Świata

Ula Andruszko | Utworzono: 2016-09-04 13:05
A|A|A

Dźwięki Świata wracają na antenę po sierpniowej przerwie. Pełne nowych odkryć, emocji, fascynacji i wspomnień oczywiście.

Doświadczenie powrotu w miejsce nie do końca odkryte, pozwala na otworzenie się na zaskoczenia. Estonia po raz drugi. Tym razem w pełni doznałam nie tylko spotkania z przyrodą, błękitnym niebem i czystym powietrzem, ale i porwał mnie wir estońskich festiwali muzycznych. Dwa miesiące wakacji - słońca i ciepła - to dla Estończyków czas, który intensywnie wykorzystują na jeżdżenie po festiwalach - od miasteczka do miasteczka. Ja zaczęłam swoją przygodę od festiwalu odbywającego się na polanie w lesie, który był kiedyś miejscem świętym, miejscem składania ofiar dla bogów - Kukemuru Ambient Festival. Kierowana niedosytem i ciekawością, wybrałam się na festiwal debal - Arvamus, na który setki Estończyków przyjeżdżają, aby rozmawiać, słuchać się, wymieniać ideami. Estońskie gwiazdy zaprowadziły mnie też na wybrzeże Morza Bałtyckiego, gdzie przez 3 dni trwa festiwal skandynawskiej muzyki folkowej - Viru Folk. Udało mi się spotkać z organizatorami tych wydarzeń oraz muzykami. Od godz. 16.30 dzielić się będę z Wami odkryciami Kukemuru Ambient Festival, o godz. 17.30 rozmowa z Kaurem - organizatorem festiwalu debat w Paide, od 18.00 zaś będziemy słuchać muzyki z Viru Folk - o 19.00 rozmowa z Ulvens Dottrar z fińskich wysp Åland.

Na koniec klimat zupełnie inny. Od 19.30 wsłuchamy się w muzykę, którą tworzą młodzi, eksperymentujący z tradycją Koreańczycy. Do usłyszenia.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama