Podała się za pracownika opieki społecznej - okradła starszą kobietę

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-09-09 13:44
A|A|A

Jak ustalili policjanci, pod koniec sierpnia br. w Żarowie w powiecie świdnickim, do mieszkania 81-latki przyszła kobieta podająca się za pracownika ośrodka pomocy społecznej. Oszustka oświadczyła, iż chciałaby porozmawiać w sprawie wycieczki dla emerytów, organizowanej rzekomo przez tamtejszą parafię oraz MOPS. Podejrzewana nie okazała żadnych dokumentów, pomimo tego została wpuszczona do środka. W trakcie rozmowy sprawczyni poprosiła pokrzywdzoną o pożyczenie jej kwoty 100 zł, na co starsza pani zgodziła się i poszła po pieniądze. Po chwili przyniosła plik banknotów, wręczyła podejrzewanej 100 zł, a pozostałe pieniądze położyła na stole. Kiedy gospodyni wyszła na moment do innego pomieszczenia, złodziejka zabrała wszystkie banknoty i opuściła mieszkanie. Łącznie ukradła 800 zł. Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona to zawiadomiła Policję.

Szczegółowe działania żarowskich policjantów w tej sprawie doprowadziły do ustalenia, a następnie zatrzymania podejrzewanej. Okazała się nią 30-letnia mieszkanka tej miejscowości. Kobieta usłyszała już zarzuty oszustwa oraz kradzieży i przyznała się do popełnienia opisanego czynu. Teraz czeka ją sprawa w sądzie.

Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności a za oszustwo - do lat 8.

Policjanci apelują do wszystkich osób, w szczególności starszych, aby nie wpuszczać nikogo obcego do domu, kiedy jesteśmy sami. Sprawdźmy przed spotkaniem osobę, która podaje się za pracownika danej instytucji, czy ta faktycznie wysyłała do nas swojego przedstawiciela. W razie jakichkolwiek wątpliwości poinformujmy o wszystkim Policję.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama