Zapraszamy do Muzeum Radia Wrocław!

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-09-10 07:30 | Zmodyfikowano: 2016-09-10 07:30
A|A|A

fot. materiały prasowe

W sumie zaplanowano około 100 imprez w kilkudziesięciu miejscowościach regionu. O idei wydarzenia i atrakcjach Dolnego Śląska będziemy mówili w Radiu Wrocław przez całą sobotę (10.09). Cykl audycji przygotował Leszek Mordarski. Zapraszamy także do Muzeum Radia Wrocław, gdzie poza eksponatami można posłuchać archiwalnych audycji.  


Głównym celem przedsięwzięcia jest edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Na Dolnym Śląsku można będzie zobaczyć m.in. młyn w Siedlimowicach (pochodzący z 1867 r.), w którym nadal produkuje się mąkę, zwiedzić Starą Kopalnię w Wałbrzychu i Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. W Głębowicach nadarzy się okazja, by odwiedzić zespół poklasztorny Ojców Karmelitów „Garnierówka” i zobaczyć m.in. klasztorny refektarz, pokrytą freskami bibliotekę, podziemia, ziołowy ogród w wirydarzu oraz kościelną wieżę. Jedną z atrakcji będzie również przejażdżka zabytkowym tramwajem z pl. Teatralnego do Infopunktu Nadodrze.
W tym roku na Dolnym Śląsku po raz pierwszy w EDD uczestniczą: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Dwór Sarny Ścinawka Górna, Trzebnica, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, Pawilon Czterech Kopuł – Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Głębowice i Młyn Siedlimowice.
Ogólnopolska inauguracja 10 września w skansenie archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła. To miejsce łączące funkcje skansenu archeologicznego oraz nowoczesnej placówki muzealnej, będące obiektem o wielkiej wartości historycznej i kulturowej, który ukazuje prahistorię tego obszaru.
Koordynatorem ogólnopolskim EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Co roku patronat honorowy nad wydarzeniami obejmuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Koordynatorem regionalnym EDD na Dolnym Śląsku jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu i jego oddział Muzeum Etnograficzne. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama