Paraolimpiada: Drugi dzień z jednym medalem, Kornobys tuż za podium

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-09-10 13:02 | Zmodyfikowano: 2016-09-10 13:02

Drugi dzień Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio nasi reprezentanci nie mogą zaliczyć do udanych. Biało-czerwoni zdobyli tylko jeden krążek. Srebro w pływaniu na 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii S11 wywalczył Wojciech Makowski.

24-letni kielczanin osiągnął czas 1:08.28. Z tym samym czasem na mecie zameldował się Amerykanin Bradley Snyder. Złoto przypadło pływakowi z Ukrainy Dymytrowi Zalevskiemu, który ukończył zawody w 1:06.66.

Dolnoślązacy liczyli na medal jeleniogórzanki Lucyny Kornobys. Polka w rzucie oszczepem zajęła ostatecznie czwarte miejsce.

Na medal mieli wczoraj też szanse: Łukasz Mamczarz w skoku wzwyż, Justyna Kozdryk w podnoszeniu ciężarów i Szymon Sowiński w strzelectwie, ale i oni nie znaleźli się w najlepszej trójce.

Lucyna Kornobys wystartuje także w pchnięciu kulą. Te zawody odbędą się 14. września o 22.30 polskiego czasu.