Dźwięki Świata, niedziela 16-20, Ula Andruszko

Ula Andruszko | Utworzono: 2016-09-11 13:14 | Zmodyfikowano: 2016-09-11 13:14
A|A|A

Zaczniemy powrotem do tematu koreańskiego, który uciekł nam ostatnio. Pierwsze pół godziny to czas dla nowej fali muzyki z Seulu. Następnie czas na nowości. W sieci już pojawił się projekt Piotra Jana Brzezińskiego inspirowany kulturą latino - Campesino. Po czasie wakacyjnej nieobecności w moim rękach znalazła się też debiutancka płyta CBB Ensemble - łódzkiego składu grającego african fusion. Pierwszy odsłuch w Radiu Wrocław Kultura.

W ucho wpadła mi też debiutancka płyta Sarathy Korwara - pochodzącego z Indii muzyka, który sięga po tradycyjną muzykę grupy etnicznej Siddi zamieszkującej Indie, której korzenie sięgają południowo-wschodniej Afryki. Płyta została wydana nakładem wytwórni Ninja Tune.

W klimat reagge wprowadzi nas Will "Quantic" Holland, który na swojej najnowszej płycie peregrynuje korzenie tych rytmów.

Od 19 razem z Sonnym Dababuse będziemy zapraszać na czwartkową sesję sound systemową Swagga Sounds. Zatem od 19, na żywo, dub'y, ale może i klimaty punkowe i krautrockowe. Możemy się zdziwić...
Korea, Ameryka Południowa, Afryka, Indie... Ambient, elektronika, jazz, dub i reagge. Tak będzie przez 4 godziny naszego spotkania. Bądźcie z nami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama