RWK: DAB + Literatura (16.00-20.00)

Łukasz Śmigiel, Jacek Antczak | Utworzono: 2016-09-15 15:52 | Zmodyfikowano: 2016-09-15 15:52
A|A|A

Czwartkową audycję literacką w Radiu Wrocław Kultura rozpoczniemy kilka minut po godz. 16.15 od spotkania z Marcinem Waincetlem, kulturoznawcą, o wielkim powrocie kultowej pary komiksowych bohaterów - Kajku i Kokoszu, stworzonych przez Janusza Christę. Ich nowe przygody wczoraj trafiły do księgarń.

O godz. 17.15 w cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 porozmawiamy z Edwinem Bendykiem, dziennikarzem tygodnika Polityka, autorem wielu książek i koordynatorem projektu ESK "Miasto Przyszłości / Laboratorium Wrocław". Opowiemy m.in. o akcji #CzłowiekAntropocenu, realizowanego razem z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ oraz wystawie "Body" w Pasażu Pokoyhof i jutrzejszym spektaklu.

Po godz. 18 naszym gościem będzie Joanna Bagrij, wrocławska autorka, której debiutancki kryminał pt. "Oddech śmierci" opublikowało niedawno Wydawnictwo Czarna Kawa.

Z KOLEI O GODZ. 19 NASZYM GOŚCIEM BĘDZIE "DZIEWCZYNA, KTÓRA IGRA Z KONWENCJAMI I NA LITERACKIE SALONY WESZŁA JAK BURZA". WŁAŚNIE UKAZUJE SIĘ KOLEJNA KSIĄŻKA WROCŁAWSKIEJ PISARKI MAGDALENY KNEDLER ZATYTUOWANA: „KLAMKI I DZWONKI”. POROZMAWIAMY O TEJ POWIEŚCI OBYCZAJOWEJ Z WĄTKIEM SENSACYJNYM I ROMANSOWYM, NAD KTÓRĄ PATRONAT OBJĘŁO RADIO WROCŁAW KULTURA.

POWIEMY TEŻ M.IN O FINALISTACH NAGRÓD ANGELUS I NIKE, CYTATACH LITERACKICH NA...PŁOTACH WROCŁAWSKICH BUDÓW I PLANOWANEJ EDYCJI DZIEŁ WSZYSTKICH HANNY KRALL... W JEDNYM TOMIE.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama