Włamał się do sejfu byłego pracodawcy

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-09-19 15:58 | Zmodyfikowano: 2016-09-19 13:18
A|A|A

Lubińska policja została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do sejfu znajdującego się w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Nieznany wówczas sprawca z jego wnętrza dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 11 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze pionu kryminalnego. Policjanci ustalili tożsamość sprawcy i już po kilku godzinach został on zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim większość skradzionej gotówki.

Okazało się, że lubinianin wcześniej pracował w lokalu gastronomicznym, który okradł. Tam poznał zwyczaje swoich współpracowników. Wiedział o której godzinie rozpoczynają pracę. Dlatego przyszedł do lokalu przed nimi. Gdy dostał się do wnętrza, włamał się do sejfu skąd zabrał pieniądze. Następnie udał się na zakupy. Nie zdążył jednak zbyt dużo wydać, ponieważ został zatrzymany przez policjantów.

Teraz 43-latek odpowie za kradzież z włamaniem. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama