Chciał otruć kolegę... wodą

Komunikat prasowy | Utworzono: 2016-09-23 20:45
A|A|A

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Maciej Z. w dniu 21 września br. w godzinach wieczornych spożył niewielką ilość bezbarwnego płynu znajdującego się w butelce, na której widniała etykieta ,,Żywioł Żywiec Zdrój”. W następstwie tego zdarzenia trafił do szpitala gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

W mieszkaniu, w którym przebywał wyżej wymieniony zabezpieczono 11 butelek wody mineralnej ,, Żywioł Żywiec Zdrój” mocno gazowanej o pojemności 0,5 litra z oznaczeniem partii: S:08/08/08:49/3/1 oraz 1 butelkę również z etykietą wody mineralnej ,,Żywioł Żywiec Zdrój” mocno gazowanej o pojemności 0,5 litra.

Z relacji ojca wyżej wymienionego – Eugeniusza Z. wynika, że całą zgrzewkę tj. 12 sztuk wody mineralnej, która została następnie zabezpieczona przez Policję zakupił, w tym samym dniu, w jednym ze sklepów na terenie Bolesławca. Z wstępnej opinii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wynika, że w butelce z oznaczeniem partii: S:20/04/11:04/3/1 zamiast wody znajdowała się substancja chemiczna, jednakże laboratorium nie posiada możliwości pełnej identyfikacji.

W chwili obecnej trwają w sprawie dalsze czynności dowodowe zmierzające do ustalenia na jakim etapie doszło do wypełnienia butelki wspomnianą substancją chemiczną oraz dokładnej jej identyfikacji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama