Wrocławskie krasnoludki wspierają pszczoły (ZDJĘCIA)

na post. mat. prasowych | Utworzono: 2016-09-24 16:01 | Zmodyfikowano: 2016-09-24 16:05
A|A|A

mat. prasowe

Wrocławskie krasnoludki postanowiły głośno wypowiedzieć się na temat trudnej sytuacji pszczół. W sobotę rano na większości rzeźb w rynku i okolicach pojawiły się pszczele akcenty. Wszystkiemu towarzyszy pytanie: "Jeśli pszczoły znikną z powierzchni ziemi, kto będzie zapylał warzywa i owoce? Krasnoludki?!". Wydarzenie zostało przygotowane przez wrocławskich wolontariuszy Greenpeace i ma zachęcić do udziału w kampanii "Adoptuj pszczołę" i pomagania pszczołom.

Akcja wolontariuszy Greenpeace - jak często w przypadku tej organizacji - sytuuje się na styku aktywizmu i działalności artystycznej. Za pomocą sugestywnych obrazów, dobrze widocznej interwencji w przestrzeni publicznej, wolontariusze chcą zwrócić uwagę na bardzo poważny problem, jakim jest trudna sytuacja pszczół i innych owadów zapylających wywołana działalnością człowieka - przede wszystkim stosowaniem szkodliwych pestycydów. Efekt jest tym silniejszy, że dotyczy lubianych przez wszystkich wrocławskich krasnali - atrakcji turystycznej i swoistego symbolu miasta.

- Pszczoły, podobnie jak krasnoludki, są niewielkie, ale bardzo ciężko pracują. Różni je od krasnoludków to, że realnie istnieją. Pytanie, jak długo, gdyż działalność człowieka w bardzo negatywny sposób wpływa na pszczoły - zarówno te hodowlane, jak i dziko żyjące. Likwidując łąki i nieużytki pozbawiamy je miejsc, w których mogą odżywiać się i mieszka, tworząc duże uprawy monokulturowe, zubażamy ich dietę, a stosując szkodliwe pestycydy - po prostu je zabijamy. Czas to zmienić i zacząć pomagać pszczołom! Choćby poprzez stronę adoptujpszczole.pl - mówi Małgorzata Żukowska, koordynatorka wrocławskiej grupy Greenpeace.

Wolontariusze przebrali w nocy większość z ponad 280 wrocławskich krasnali na rynku i w okolicach. Instalacje będzie można oglądać do 20.


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama