Kultura DAB+ Muzyka, poniedziałek 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-09-25 21:30
A|A|A

Na dobry początek wizyta gości z Ostrowa Wielkopolskiego. Chwilę po 16:00 w studiu zagości zespól Dżuma, czyli nowy projekt muzyczny Przemysława Łukasiewicza i Mariusza "Loverdozed" Czelnego. Zespół łączy dwa odległe na pozór gatunki muzyczne: bluesa i elektronikę. Czy skutecznie, przekonacie się przy okazji mini koncertu jaki zapowiadany jest przy okazji naszego spotkania.

Po 17:15 tradycyjnie goście Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Po 18:00 świetny wrocławski gitarzysta, nauczyciel i animator życia muzycznego w naszym mieście, zaprosi na THANKS JIMI SYMFONICZNIE. 1 października, o godz. 18.00, Sala Główna Narodowego Forum Muzyki wypełni się nietypowym rockowym brzmieniem subtelnie złagodzonym dźwiękiem orkiestry symfonicznej. Na scenie zjawią się artyści, którzy wspólnie oddadzą hołd Jimiemu Hendrixowi - jednemu z najwybitniejszych gitarzystów na świecie. W wykonaniu orkiestry symfonicznej NMF Filharmonii Wrocławskiej, którą poprowadzi dyrygent Jerzy Kosek, usłyszymy w zupełnie nowym wymiarze najbardziej znane hity artysty - "Foxy Lady", "Voodoo Child" czy „Hey Joe”. Obok autora projektu - Leszka Cichońskiego (gitara, wokal) wystąpią stale współpracujący z nim artyści: Tomasz Grabowy (gitara basowa), Robert Jarmużek (instr. klawiszowe), Wojciech Buliński (perkusja) oraz wokalista Jorgos Skolias. Gościem specjalnym, który uświetni ten wyjątkowy koncert jest amerykański wokalista rockowy, członek legendarnej grupy Storyville, współpracujący od lat z sekcją Stevie Ray Vaughana "Double Trouble" - artysta o niezwykłym głosie i uwielbianej przez słuchaczy osobowości scenicznej – MALFORD MILLIGAN. I tym razem możecie spodziewać się muzyki granej na żywo, na naszej antenie.

Ostatnia godzinę poniedziałkowego popołudnia z muzyką spędzimy w towarzystwie Julii Marcell. Mieszkająca na co dzień w Berlinie artystka odwiedziła niedawno Wrocław, dając dwa koncert przy okazji projektu "Niedokończony Dom" realizowanego na Dworcu Świebodzkim. Korzystając z okazji, porozmawiałem z Julią o muzyce, pisaniu tekstów po polsku i graniu koncertów. Warto pamiętać, że Julia Marcell, kolejny koncert w naszym mieście zagra 10 grudnia w naszej sali koncertowej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama