Tre Valli Varesine: Rebellin najlepszym z kolarzy CCC Sprandi Polkowice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-09-27 21:37 | Zmodyfikowano: 2016-09-27 21:37
A|A|A

fot. CCC Team Facebook

Kolarze mieli do pokonania trasę z Sarrano do Varse. Najpierw była długa - 77-kilometrowa pętla, a potem dziewięć 12,8-kilometrowych rund.

W ucieczce dnia znaleźli się Eduard Grosu (NIPPO – Fantini), Zakkari Dempster (Bora – Argon18) i Igor Boev (Gazprom – Rusvelo). Ta trójka równie szybko jak wypracowała sobie sporą przewagę (10-kilometrową), tak równie szybko ją straciła. Peleton wchłonął uciekinierów 50 kilometrów przed metą.

Zawodnicy próbowali potem atakować, ale ostatecznie nikomu nie udało się znacznie oderwać od głównej grupy. Było w niej około 70 kolarzy, którzy wjechali niemal równo na rundę finałową. W tym gronie byli reprezentanci CCC Sprandi Polkowice - Davide Rebellin, Maciej Paterski, Simone Ponzi i Adrian Honkisz.

Peleton rozdzielił się na trzy kilometry przed metą. Wtedy czwórka kolarzy - w tym m.in faworyt Fabio Aru - zdecydowała się na ucieczkę, ale nie była ona do końca skuteczna. Szarża na ostatnim podjeździe zmniejszyła jedynie skład głównej grupy - do 15 zawodników.

Z tego grona najszybciej finiszował Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF), który wyprzedził w sprinterskiej końcówce Ulissiego, a także Francesco Gavazziego (Androni Giocattoli – Sidermec). „Pomarańczowi” nie zdołali utrzymać się w czołówce po serii ataków na wzniesieniu. Najlepszy z nich, Davide Rebellin zajął 27. miejsce tracą do zwycięzcy 16 sekund. Najszybszy z Polaków - Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice - był 41. Do zwycięzcy stracił 40 sekund.

Klasyfikacja końcowa wyścigu Tre Valli Varesine:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama