RWK: Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-09-28 15:20 | Zmodyfikowano: 2016-09-28 15:20
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Na początek Muzeum Narodowe we Wrocławiu i pierwsza w historii wystawa prezentująca twórczość Bartłomieja Strobla – wybitnego, choć mało znanego, wrocławskiego malarza z pierwszej połowy XVII wieku. W setce dzieł muzealni debiutanci: obrazy ołtarzowe i epitafijne. O tych i innych skarbach chwilę po 16:00 mówić będzie Ewa Houszka, kurator wystawy.

Następnie wrócimy do nowej ekspozycji w Muzeum Architektury. "Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm" to 'portret modernistycznego miasta, centrum nowoczesności w czasach Drugiej Rzeczypospolitej'. Przed 17:00 temat przybliży kurator Andrzej Szczerski.

Po 17:15 tradycyjnie Wrocław 2016 ESK. Reżyser Wojciech Olechowski opowie o współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora i grupą "o-CAL-eni", która zaowocowała otrzymaniem mikrograntu na realizację filmu "Gwiazdozbiór wspomnień - Wrocławskie Plotkojady 2".

Przed 18:00 Jacek Dziubiński zaprosi do Galerii Entropia na wystawę "Ukryte Lustro", którą zapowiadał cytatem Quentina Meillassoux "Spoglądając przez otwartą w ten sposób szczelinę na absolut, odkryjemy w nim moc dosyć groźną – coś (...) zdolnego ziścić każde marzenie, lecz także każdy koszmar".

Prze 18:30 Joanna Stembalska zachęci do odwiedzenia odnowionej przestrzeni BWA Studio, gdzie w środę rozpoczyna się wystawa "Koszty Architektury". Jej tematem są koszty, jakie ponosimy w związku z powstawaniem i funkcjonowaniem architektury w mieście.

A na koniec Kleczków, osiedle nieco zapomniane przez kulturę, gdzie wychowana tam artystka Kamila Szczęsna realizuje projekt „Miejskie Mutacje". Lampy z transparentnej żywicy zostaną umieszczone w korytarzach kamienic. Porozmawiamy o tym po 19:00.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama