Kryzys nie ominie Dolnego Śląska (Posłuchaj)

| Utworzono: 2008-11-23 13:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Optymizm uczestniczącego w forum wicepremiera Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że Dolny Śląsk jest w znakomitym momencie rozwoju, studzili przedsiębiorcy i samorządowcy. Janisław Muszyński, współorganizator forum, podsumował trzydniowe dyskusje stwierdzeniem, że regionowi zagraża potężny kryzys przemysłu, zwłaszcza motoryzacyjnego. Wniosek: trzeba inwestować w małe i średnie firmy.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

Marszałek województwa Marek Łapiński obiecał, że wszystkie ustalenia z Krzyżowej będą lepiej niż w poprzednich latach wykorzystane do uzupełniania strategii regionu.

Dolnośląskie Forum Polityczne i Gospodarcze w Krzyżowej cieszy się sławą najbardziej prestiżowej imprezy w regionie. Wymyślili je - i do dziś organizują - Janisław Muszyński (pierwszy po upadku PRL wojewoda wrocławski) oraz prof. Jan Waszkiewicz (pierwszy marszałek Dolnego Śląska).

Za rok w Krzyżowej będzie mowa przede wszystkim o relacjach polsko-niemieckich. Pretekstem jest 20. rocznica Mszy Pojednania.

REKLAMA
Dźwięki
Kryzys nie ominie Dolnego Śląska. Relacja Radia Wrocław z zakończenia X Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej.
Reklama