Policjanci po pościgu odzyskali skradzione auto

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-10-09 18:33
A|A|A

Funkcjonariusze ze Zgorzelca jadąc jedną z dróg powiatu zauważyli osobowe Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych i mając podejrzenia, że pojazd ten może pochodzić z kradzieży, postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca widząc radiowóz zaczął uciekać. Jechał z nadmierną prędkością i łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie kierujący stracił panowanie na pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Po sprawdzeniu okazało się, że samochód jest kradziony. Mężczyzna został zatrzymany i po hospitalizacji za swój czyn odpowie przed sądem.

Mężczyzna to 33-letni mieszkaniec Legnicy. Okazało się, że skradł samochód. Auto zostało skradzione na terenie Niemiec nocy z 4 na 5 października br. Wartość samochodu szacuje się na blisko 90 tysięcy złotych. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami i jechał będąc pod wpływem działania substancji psychotropowych.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama