Marcin Białobłocki został nowym kolarzem CCC Sprandi Polkowice

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-10-13 14:23 | Zmodyfikowano: 2016-10-13 14:23
A|A|A

fot. Facebook

33-letni nowy zawodnik ekipy z Polkowic to jedna z barwniejszych postaci w kolarskim świecie. Jeszcze kilka lat temu musiał przerwać swoją karierę wyjeżdżając "za chlebem" do Wielkiej Brytanii. W tych czasach jeździł tylko amatorsko. Jego dobre wyniki zwróciły uwagę mniejszych ekip zawodowych i Białobłocki sukcesywnie zmierzał ku profesjonalnemu kolarstwu.

Przełomowym momentem w jego karierze był zeszły sezon, w którym wywalczył tytuł mistrza Polski w jeździe na czas oraz wygrał czasówkę w Tour de Pologne. Pokonał w niej wielu światowych specjalistów w tej konkurencji.

Do innych jego sukcesów należy z pewnością wicemistrzostwo Polski z tego roku (również w jeździe indywidualnej), trzy wygrane etapowe oraz triumf w generalce irlandzkiej etapówki An Post Ras, a także 2.miejsce w Chrono des Nations (2015).

Marcin Białobłocki przebywa aktualnie w Katarze, gdzie reprezentował Polskę w szosowych mistrzostwach świata. Wystąpił w jeździe na czas, w której zajął 14. miejsce. Przed rokiem również jechał w biało-czerwonych barwach, meldując się w Richmond na 9. pozycji. Tę samą lokatę wywalczył w tegorocznych mistrzostwach Europy.

"Marcin będzie dla nas ogromnym wsparciem. Liczymy na jego dobre wyniki w jeździe indywidualnej, ale nie tylko. Jest on kolarzem, który potrafi wyjść na czoło peletonu, nadać wysokie tempo, podgonić ucieczkę, czy też rozprowadzić sprintera. Posiada on też ogromną wiedzę, którą będzie mógł przekazać naszym młodym kolarzom. Znakomicie wie, jak przygotować się do jazdy indywidualnej, jak przeprowadzić rozgrzewkę, jak zadbać o najmniejszy szczegół, itp. Kilkakrotnie miałem okazję pracować z Marcinem w reprezentacji. To z pewnością wyjątkowa osoba, która poznała tę stronę życia, którą wielu kolarzy poznaje dopiero po zakończeniu kariery. Kilka ciężkich lat spędzonych w Wielkiej Brytanii wykształtowało w nim ponadprzeciętnie wysoką etykę pracy, którą chcielibyśmy „zarazić” cały zespół." - mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

 
"Bardzo dobrze rozumiemy się z Piotrem Wadeckim, który prowadzi mnie jako selekcjoner reprezentacji Polski. Był on najwyższej klasy kolarzem i bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego co chcę osiągnąć.Grupa CCC Sprandi Polkowice jest w stanie zapewnić mi warunki do tego, by do tych sukcesów dojść. Jest to z pewnością team, w którym mogę się rozwijać. Grupa startuje w światowej klasy wyścigach, a organizacja też jest na wysokim poziomie. Nie pozostaje mi zatem teraz nic innego jak ciężko pracować. Moim celem będzie postęp w jeździe na czas, ale też z chęcią pomogę kolegom, gdy zajdzie taka potrzeba." - dodaje Marcin Białobłocki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama