RWK: What's in the box? DAB+ Film (SŁUCHAJ od 16.00)

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-10-14 15:55 | Zmodyfikowano: 2016-10-14 15:55
A|A|A

SŁUCHAJ RADIA WROCŁAW KULTURA

Najważniejszy polski reżyser Andrzej Wajda zmarł w wieku 90 lat. Pierwszą godzinę programu poświęcamy temu tytanowi polskiego kina historycznego. Będą wspomnienia filmów, wspominające głosy i muzyka. Przede wszystkim Wojciecha Kilara i Krzysztofa Komedy. Tej posłuchamy, nawet do godziny 19.00.

Po 17.15 spotkanie z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016. Mroczny Wrocław filmowo odmalował ostatnio Mariusz Gawryś w "Sługach Bożych" (5/10). Tym razem bierze się za to artysta, który do Wrocławia przyjechał w ramach rezydencji AiR Wro - Andrey Ustinov. Projekt nazywa się "Film noir".

Już pojawiły się głosy, że to spadkobierca Andrzeja Wajdy i już zdążył się z tymi słowami nie zgodzić. Wojciech Smarzowski, czyli artystyczny głos podejmujący niewygodne tematy, który każdy kraj powinien mieć. "Wołyń" w recenzji i rozmowie z twórcą po 17.40.

18.00 to spotkanie z Pawłem Kosuniem i Lechem Molińskim - organizatorami świdnickiego festiwalu Spektrum. Ten rusza dopiero w listopadzie, ale Panowie zgodzili się, jeszcze przed konferencją prasową zdradzić Radiu Wrocław Kultura pierwsze szczegóły dotyczące programu.

18.30 czyli Adam Kruk, programer Polish Cinema For Beginners. Tym razem zapraszać będzie na "Miasto 44" Jana Komasy.

Od 19.00 kolejny festiwal. Tuż przed Spektrum, na koniec października czeka nas 7. American Film Festival. O wyjątkowo obszernym programie opowie dyrektorka artystyczna - Urszula Śniegowska.

Po 19.30 przeniesiemy się aż do grudnia, kiedy to we Wrocławiu rozdane zostaną Europejskie Nagrody Filmowe. Udało nam się porozmawiać z Marion Döring - dyrektor European Film Academy.

Zapraszam - Krzysztof Majewski.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama