Lubinianie gorsi od lidera. Zagłębie przegrało u siebie z Lechią 1:2

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-10-15 23:01 | Zmodyfikowano: 2016-10-15 23:07

Hit kolejki nie dla piłkarzy Zagłębia Lubin. Miedziowi przegrali na własnym boisku z Lechią Gdańsk 1:2 w 12. serii spotkań Ekstraklasy.

Wynik spotkania otworzył w 5. minucie Rafał Janicki, w 31. podwyższył na 2:0 Kuświk. Zagłębie, jak się okazało, honorową bramkę strzeliło w 49. minucie. Do siatki trafił Martin Nespor.

To spotkanie zaczęło się świetnie dla gości. Po dośrodkowaniu Wolskiego z rzutu rożnego, Janicki zbiegł na bliższy słupek, wyprzedził Papadopulosa i z bliska umieścił piłkę w siatce.

Lechia poszła za ciosem i już w 31. minucie prowadziła 2:0. Sławczew i Peszko rozklepali obronę Zagłębie, Grzegorz Kuświk otrzymał świetne podanie i w sytuacji sam na sam nie dał szans Polackowi.

Dobrą zmianę po przerwie dał Martin Nespor. Piłkarz Zagłębia już w 49. minucie trafił na 1:2. Najpierw na bramkę Lechii strzelał Piątek, później skutecznie dobijał Nespor.

Zagłębie obudziło się w drugiej połowie i próbowało wyrównać, piłkarze mieli okazje strzeleckie ale brakowało skuteczności. Nic nie pokazali wprowadzeni Starzyński i Buksa, a na domiar złego z boiska zejść musiał Jakub Tosik. Obrońca gospodarzy w 86. minucie dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 1:2 (0:2)
0:1 - Rafał Janicki 5'
0:2 - Grzegorz Kuświk 31'
1:2 - Martin Nespor 49'

Zagłębie: Polacek - Cotra, Jach, Madera (78' Buksa), Tosik - Kubicki, Łukasz Piątek - Rakowski (39' Nespor), Janoszka, Janus - Papadopulos (70' Starzyński).

Lechia: Milinković-Savić - Stolarski, Janicki, Nunes, Wawrzyniak - Peszko (80' F.Paixao), Sławczew, Krasić, Wolski (65' Vitoria) - Kuświk (65' Haraslin), M.Paixao.

Lechia ma 25 punktów i objęła prowadzenie w tabeli; o 2 pkt. mniej ma dotychczasowy lider Jagiellonia, która zagra w niedzielę. Zagłębie ma 20 punktów i zajmuje 4. miejsce.

W innych sobotnich meczach Górnik Łęczna zremisował w Lublinie z Arką Gdynia 0:0, a Piast zwyciężył w Gliwicach Ruch Chorzów 2:1.

Piłkarze Śląska swój mecz rozegrają dopiero w poniedziałek. O 18.00 zmierzą się w Kielcach z Koroną.