Zawodniczki Świtu Wrocław z Pucharem Polski

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-10-18 11:47 | Zmodyfikowano: 2016-10-18 10:45
A|A|A

Jest się czym chwalić, no to się chwalimy. Kolejny sukces wrocławskich sportowców niepełnosprawnych. Po udanym występie naszych paraolimpijczyków w Rio de Janeiro, dziś cieszymy się z udanych gier siatkarek na krajowym podwórku. Nasze niesłyszące zawodniczki ze ŚWITu Wrocław zdobyły Puchar Polski. 

W turnieju walczyło siedem najlepszych krajowych drużyn. Wrocławianki rozpoczęły od dwóch pewnych wygranych z MIG Gliwice i MAZOWSZE Warszawa po 3:0. W wielkim finale czekał na nie najbardziej utytułowany zespół ostatnich lat ŁKSG Łódź. Siatkarki ŚWITu klasę przeciwnika doceniły, ale po ogromnych emocjach okazały się od niego lepsze. Dolnoślązaczki wygrały 3:2, triumfując w tie-breaku 15:8. To największy sukces w historii klubu i mała niespodzianka, bo zespół z Łodzi 6 lat z rzędu zdobywał Puchar Polski.

Nasze siatkarki zostały też wyróżnione indywidualnie. Najlepszą zagrywającą turnieju została Karolina Kuba, najlepszą środkową Karolina Przybył, a na MVP Pucharu Polski wybrano Pamelę Łuszczyńską.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama