Profesor Andrzej Kübler Osobowością Medyczną Roku

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2016-10-18 18:50 | Zmodyfikowano: 2016-10-18 17:26
A|A|A

Nagroda "Osobowość medyczna roku" w ręce wrocławskiego lekarza. Portal Rynek Zdrowia nagrodził tym tytułem profesora Andrzeja Küblera - byłego już, wieloletniego szefa Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Borowskiej. Medyk został wyróżniony za opiekę nad ciężarną kobietą, którą sztucznie utrzymywano przy życiu przez blisko dwa miesiące. Profesor Kübler przyznaje, że to było niespotykane wyzwanie w jego całej karierze zawodowej.

...udało się, w 55 dniu ciąży na świat przyszło zdrowie, ważące kilogram dziecko. Nagroda zostanie wręczona w przyszłym tygodniu w Warszawie. Dziś wieczorem profesor Kübler będzie gościem Radia Wrocław - w rozmowie z Elżbietą Osowicz opowie między innymi o trudnych przypadkach, w których ratowanie ciężko chorych graniczyło z cudem. Radiowy Oddział ratunkowy po godzinie 21.

Katar, kaszel, gorączka - coraz więcej osób skarży się na przeziębienie. Na Dolnym Śląsku sezon grypowy dopiero się rozkręca, ale już według danych Sanepidu, tygodniowo choruje prawie 3 i pół tysiąca osób. Jak nie dać się chorobie? - wrocławianie mają swoje sposoby.

Od domowych mikstur, po szczepionki i antybiotyki - jak zapobiegać chorobie i ją leczyć, temu poświęcona będzie druga część programu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama