Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-10-21 07:00 | Zmodyfikowano: 2016-10-21 07:00
A|A|A

15 września na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl ruszyła rejestracja do IV edycji ogólnopolskiego
konkursu historycznego – Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990). Dla laureatów I miejsca przewidziane są indeksy na Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Jagielloński, natomiast laureaci wszystkich trzech miejsc w nagrodę otrzymają roczne stypendium naukowe oraz bony, ważne przez 3 lata, na wybrane przez siebie publikacje IPN (książki, płyty DVD, gry planszowe).

Poprzez różne, ciekawe i inspirujące realizacje edukacyjne staramy się wypromować wśród młodych ludzi modę na znajomość historii, kultury i tradycji. Mówimy im, że znajomość historii nie jest potrzebna tylko tym, którzy chcą się kształcić w tym kierunku, ale to przede wszystkim solidny fundament i kapitał na start w dorosłe życie - mówi Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności – organizatora konkursu. W zakładce „Dla nauczyciela” prezes fundacji zwraca się również bezpośrednio do nauczycieli.

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, różni się od innych, organizowanych w Polsce
konkursów historycznych. W etapie szkolnym i wojewódzkim uczniowie rywalizują ze sobą indywidualnie,
rozwiązując test wielokrotnego wyboru. Trójka laureatów etapu wojewódzkiego wraz z opiekunem
przyjeżdża do Gdańska na dwudniową wizytę studyjną. Celem spotkania jest krótki odpoczynek w Gdańsku, połączony ze zwiedzaniem miejsc historycznych, których jest tu bez liku. Chcemy również, aby uczniowie się poznali i nauczyli skutecznej autoprezentacji, która będzie im potrzebna nie tylko podczas finału, ale i w całym życiu. W Gdańsku stworzą oni wojewódzką drużynę i będą rywalizować w finale o główną nagrodę z innymi województwami – mówi prezes Fundacji. W trakcie egzaminu finałowego, oprócz odpowiedzi na wylosowane pytania ustne, będą musieli bronić przygotowanych przez siebie prezentacji multimedialnych na temat zadany wcześniej przez Komisję Konkursową. Nauczyciele laureatów IV edycji Konkursu zostaną także uhonorowani przez Organizatora. Fundacja przygotowała dla nich nagrodę pieniężną, natomiast szkoła, z której startują, otrzyma statuetkę z brązu, zaprojektowaną na potrzeby konkursu, a także dyplom gratulacyjny, podpisany przez patronów konkursu.

Rejestracja szkół potrwa do 15 listopada 2016 r. Etap szkolny odbędzie się 22 listopada 2016 o godz. 10.00. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.olimpiadasolidarności.pl oraz na profil na Facebooku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama