Koszykarki CCC Polkowice niepokonane we własnej hali

| Utworzono: 2016-10-23 07:17 | Zmodyfikowano: 2016-10-23 07:18

Artego to rywal niewygodny, potrafiący bezbłędnie wykorzystać każde potknięcie przeciwnika. Na polkowiczankach ciążyła też spora presja, bo po niespodziewanej porażce w Gorzowie Wielkopolskim nikt nie wyobrażał sobie, by i tym razem nie dały rady rywalkom. Otwarcie dla Artego, które po trzech minutach i punktach Kateriny Zohnovej i Maurity Reid oraz Deneshy Stallworth prowadziły 6:0. Jako pierwsza w drużynie polkowiczanek do kosza rywalek trafiła Raisa Musina kilka chwil po stracie szóstego punktu. Pierwsze prowadzenie w meczu polkowiczanki objęły w 8. minucie po fragmencie doskonałej gry młodszej z sióstr Musina, która najpierw skończyła akcję swojej drużyny spod kosza, a chwilę potem poprawiła celnym rzutem zza linii 6,75. To był sygnał do natarcia dla pomarańczowych. Polkowiczanki objęły prowadzenie 13:11. Końcówka jednak należała do przyjezdnych, które za sprawą celnej trójki Anne Armstrong zakończyły pierwsze dziesięć minut wygraną 18:16.

Druga kwartę otworzyła akcją „2+1” Ewelina Gala i to polkowiczanki wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Przyjezdne miały duże problemy z poradzeniem sobie z obroną gospodyń, a na dodatek, gdy już udało im się wypracować pozycję rzutową, to często pudłowały. Do przerwy Artego trafiło ledwie cztery z 19 rzutów za dwa punkty.

Drugą połowę meczu otworzyła rzutem za dwa punkty Martyna Koc, a w odpowiedzi dla polkowiczanek punktowała Raisa Musina. Artego zaczęło wywierać większą presję. Na niespełna półtorej minuty przed końcem trzeciej kwarty Artego objęło jednopunktowe prowadzenie. Ostatecznie po trzech kwartach był remis po 43.

Ostatnia odłsona to zacięta walka. Najpierw remis po 45, potem po 47. Kilkadziesiąt sekund później polkowiczanki odskoczyły na sześć punktów. To okazało się kluczowym momentem meczu, bo Artego już do ostatniej syreny nie było w stanie odrobić strat. Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyła Raisa Musina -19, a w ekipie gości najskuteczniejsza koszykarką okazała się Maurita Reid z dorobkiem 21 punktów.

CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz 73:66
(16:18, 16:6, 13:19, 28:23)

CCC: V. R. Musina 19, Leciejewska 14, Mayombo 12, Gala 9, Rezan 8, Ortiz 5, Musina 4, Bucyk 2, Urbaniak 2, Idziorek 0.

Artego: Reid 21, Stallworth 15, Armstrong 14, Międzik 6, Zohnova 4, Koc 4, Suknarowska 2, Szybała 0.