Festiwal Barbórkowy Chórów Akademickich

Justyna Chybalska | Utworzono: 2016-10-27 21:39 | Zmodyfikowano: 2016-10-27 21:41
A|A|A

Tegoroczna edycja festiwalu to tradycyjnie już występy najlepszych polskich chórów akademickich, w trakcie których będzie można posłuchać zarówno muzyki poważnej z różnych epok, jak i wokalnych opracowań przebojów pop.

Oprócz śpiewających studentów na festiwalowej estradzie pojawią się również chóry dziecięce i młodzieżowe działające w ramach programu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Pretekstem do zorganizowania wspomnianego koncertu oraz towarzyszącej mu sesji naukowej jest 10-lecie funkcjonowania programu „Śpiewająca Polska”.

W finale Festiwalu Barbórkowego zabrzmi monumentalne dzieło Antonina Dvoraka „StabatMater” na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną.

Mająca wieloletnią tradycję impreza od początku swego istnienia organizowana jest przez Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej i skupia rokrocznie najlepsze zespoły akademickie z Polski. Ich wysoki poziom artystyczny i umiejętności wokalne robią wrażenie, biorąc pod uwagę fakt, że szeregi typowego studenckiego chóru zasilają w głównej mierze hobbyści i pasjonaci. Oprócz śpiewających studentów od kilku lat w ramach festiwalu występują również zawodowe zespoły wokalne – we Wrocławiu gościli już m.in. AffabreConcinui, Camerata Silesia, Capella Gedanensis, AudioFeelsczy Poznańskie Słowiki.

Tradycją stało się także prezentowanie na zakończenie festiwalu wielkiej formy wokalno-instrumentalnej, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej i solistów.

Więcej informacji na temat festiwalu na stronie: www.festiwalbarborkowy.pwr.edu.pl.

Koncert Finałowy 43 Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich
4 grudnia (niedziela) 2016 r., godz 18:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10

Ściągnij cały program Festiwalu klikając TUTAJ.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
PiotrKaszuwara
Dorota Kuźnik
Piotr Kaszuwara , Dorota Kuźnik
 21:00 - 22:00
Misja Wrocław/Misja Europa
Zapraszamy
Reklama