Tłoczno, ale spokojnie na wrocławskich i legnickich cmentarzach

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-11-01 08:00 | Zmodyfikowano: 2016-11-01 08:00
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Specjalne linie tramwajowe "E" odjeżdżają co 10 minut. Są także dodatkowe linie autobusowe, inne jadą wydłużonymi trasami do cmentarzy. 

Kto jednak musi samochodem - przypominamy - przy Osobowickim tradycyjnie zaparkujemy na terenach wojskowych. Z kolei na Grabiszynie swoje miejska postojowe udostępniły firmy przy ulicy Ostrowskiego.

Warto dobrze zaparkować bo nie będzie taryfy ulgowej ostrzega Jacek Wójcik, zastępca komendanta straży miejskiej

Drogowcy jak co roku zamknęli Osobowicą na odcinku od mostu Osobowickiego do mostu Milenijnego, a także Bezpieczną, Łużycką, Jugosłowiańską oraz przyległe ulice osiedla Różanka. Nieprzejezdna jest również Grabiszyńska od Ostrowskiego do Jordanowskiej.

Ruchem przed największymi cmentarzami kierują policjanci, nie warto próbować dojechać przed same bramy - przy Osobowickim tradycyjnie zaparkujemy na terenach wojskowych. Z kolei na Grabiszynie swoje miejska postojowe udostępniły firmy przy ulicy Ostrowskiego.


Kilka minut po 9.00 pojawiły się nowe znaki drogowe w okolicach Cmentarza Komunalnego w Legnicy. Do 20-tej będą tam obowiązywały zmienione zasady ruchu.

- Wprowadzamy te same rozwiązania, które od lat stosujemy w dniu Wszystkich Świętych - podkreśla Andrzej Szymkowiak, szef Zarządu Dróg Miejskich.

"Zamykamy ul. Wrocławską od ul. Gwiezdnej do Neptuna i tam mogą wjeżdżać tylko autobusy i taksówki. Jest już zamknięty odcinek ul. Ofiar UPA. Nie można wjechać na plac między naszym cmentarzem a Cmentarzem Żydowskim"

Organizatorzy ruchu kołowego w mieście zalecają, by - jeśli to możliwe - w drodze na Cmentarz Komunalny korzystać z komunikacji miejskiej. Autobusy w kierunku nekropolii odchodzą dziś średnio co 6 minut. MPK uruchomiło specjalne linie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama