Kultura DAB+ Sztuka, środa 16-20, Maciek Przestalski

Maciek Przestalski | Utworzono: 2016-11-01 22:00
A|A|A

Na początek zdjęcia "mające być wizualnym komentarzem czasów współczesnych, gdzie świat coraz częściej można opisać, jako <niepewny>". Brzmi intrygująco, prawda? O ekspozycji "Czekanie", którą od piątku oglądać możecie w Muzeum Współczesnym, chwilę po 16:00 porozmawiam z autorem - Tomaszem Grzybem.

Następnie, tradycyjnie goście zapraszani przez biuro ESK Wrocław 2016. O 17:15 odwiedzi nas Enrico Floriddia - artysta i badacz kultury z Włoch, przebywający na rezydencji artystycznej. W trakcie swojego pobytu podróżuje po Dolnym Śląsku i bada, jakie historie niosą ze sobą dzieła sztuki funkcjonujące na transgranicznym obszarze (Polska-Nimecy-Czechy).

Po 18:00 Agnieszka Jamroszczak z Centrum Kultury Zamek, zaprosi do tamtejszej galerii komiksu i ilustracji Tymczasem. Od piątku zobaczyć będzie tam można ponad 150 prac Daniela Mroza - geniusza rysunku, jednego z najważniejszych polskich ilustratorów.

"Jest więc to po części seria o charakterze autobiograficznym. Została ona jednak sprowadzona do tematów znanych sporej liczbie osób z mojego rocznika, ale i nie tylko – matura, czas spędzony w kolejce w pośredniaku, czy w końcu sama zawodowa rutyna". Tak swoją nową wystawę "Nowa Atlantyda" w galerii Arttrakt opisuje Michał Gątarek, z którym, w towarzystwie Idy Smakosz-Hankiewicz, spotkamy się chwilę po 19:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama