Podsumowanie akcji „ZNICZ 2016” na Dolnym Śląsku

z informacji prasowych | Utworzono: 2016-11-02 13:46
A|A|A

Ruch związany z dojazdem do miejsc docelowych rozłożył się jednak w sposób nie powodujący większych niż zwykle utrudnień na trasach dojazdowych do większych miast. Taka sytuacja wynikała także z tego, że część z osób zdecydowała się na podróż środkami komunikacji zbiorowej.

1 listopada dolnośląscy policjanci skoncentrowali się głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy, do których tłumnie udawali się mieszkańcy odwiedzający groby najbliższych. O bezpieczeństwo w rejonach nekropolii dbali funkcjonariusze prewencji i wydziałów kryminalnych. Tam, gdzie doszło do zmiany organizacji ruchu, służbę pełnili policjanci drogówki. Funkcjonariusze przypominali pieszym o posiadaniu elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmroku. Takie elementy odblaskowe były rozdawane przez policjantów drogówki. W dalszym ciągu również funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania na dolnośląskich drogach.

We wtorek w godzinach wieczornych policjanci spodziewali się największej fali powrotów, w związku z czym uwaga funkcjonariuszy skierowana została na główne drogi województwa dolnośląskiego oraz te miejsca, gdzie przewidywano największe natężenie ruchu.

Od piątku, a więc od momentu, gdy rozpoczęto akcję „Znicz 2016” na obszarze województwa dolnośląskiego doszło do 36 wypadków, w których obrażenia ciała odniosło 45 osób. Niestety w wypadkach zginęło 5 osób. W tym czasie funkcjonariusze zatrzymali na drogach naszego województwa 91 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci przeprowadzili ponad 5700 interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 300 osób oraz zatrzymali ponad 100 poszukiwanych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama