What's in the box? DAB + Film (SŁUCHAJ od 16.00)

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-11-04 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-11-04 16:00

W Radiu Wrocław Kultura od 16.00 do 20.00 jak zawsze tematy filmowe. Zaczniemy od spotkania z reżyserem filmu "Za niebieskimi drzwiami" Mariuszem Palejem. To magiczna opowieść, w której za tytułowymi niebieskimi drzwiami czeka świat wyobraźni, snów i wielka tajemnica. Motyw przekroczenia, znany z "Opowieści z Narnii" czy "Alicji w krainie czarów" zabiera nas jednak do świata przypominającego mieszankę wyobraźni Tima Burtona i Guillermo del Toro.

Film jest adaptacją popularnej powieści Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. To propozycja przede wszystkim dla młodzieży w wieku 8 - 14 lat. Premiera filmu z udziałem twórców odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym w piątek o 20.00.

O 17.15 odwiedzi nas Michał Tomiczek z Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu opowiedzieć o 16. już Tygodniu Kina Niemieckiego. W ramach przeglądu m.in. rewelacja tegorocznych Nowych Horyzontów, gorzki, ale czuły i dowcipny "Toni Erdmann" Maren Ade. Kolejna propozycja to "Hologram dla króla" Toma Tykwera, w którym Tom Hanks jako amerykański biznesmen udaje się do Arabii Saudyjskiej. Cały program dostępny TUTAJ

18.00 to spotkanie z reżyserem i scenarzystą filmu dokumentalnego "Ring Wolny" Markiem Suchenią. Film opowiada o polskim boksie i istocie tego sportu. Przedstawieni w filmie wybitni pięściarze, tacy jak: Krzysztof Włodarczyk, Dariusz Michalczewski i Józef Grudzień opowiedzą o swoich zmaganiach w ringu oraz o tym, jak boks wpłynął na ich życie.

18.30 To długa oczekiwana premiera "Wszystkich nieprzespanych nocy" Michała Marczaka. Film dzieli publiczność na tych, którzy porównują produkcję do "Niewinnych czarodziei" Wajdy i tych twierdzących, że film nie proponuje nic poza ładnymi obrazkami.

W filmowej części programu porozmawiamy jeszcze o historii "wampira ze Śląska" - "Jestem mordercą" Maciej Pieprzycy. Z reżyserem spotkamy się w poniedziałkowy wieczór w Kinie Nowe Horyzonty.

Nie zabraknie oczywiście recenzji 14. już filmu Marvel Cinematic Universe: "Dr Strange" Scotta Derricksona. Takiego filmu jeszcze nie widzieliście, a my jeszcze nigdy nie zachęcaliśmy do wyboru seansu w 3D.

Na koniec, jak zawsze, spotkanie z Miłosławą Bożek i serialami. Tym razem zajmiemy się recenzją pierwszych odcinków 3. sezonu "Black Mirror". Jeden z najciekawszych seriali, w każdym z odcinków proponując dystopijną przyszłość skłaniał do zastanowienia i dyskusji.

Zapraszam - Krzysztof Majewski.

W każdej sprawie Facebook Radia Wrocław Kultura i programu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.