Handlarze bronią w rękach CBŚ. Oto ich arsenał [ZDJĘCIA]

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-11-04 12:37 | Zmodyfikowano: 2016-11-04 12:37
Handlarze bronią w rękach CBŚ. Oto ich arsenał [ZDJĘCIA] - mat. policji
mat. policji

Do pierwszych zatrzymań doszło 16 października br. w późnych godzinach popołudniowych. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji działając z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali w Jędrzychowicach, dwóch mężczyzn w wieku 60 i 28 lat. Przy zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni, w tym automatyczną, amunicję karabinową oraz tłumik wytworzony warsztatowo.

Już kilka godzin później, w nocy z 16 na 17 października br., w powiecie wołowskim, funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego mężczyznę bezpośrednio powiązanego z zatrzymanymi wcześniej. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli istotne elementy broni i różnego rodzaju amunicję - 1248 sztuk, w tym amunicję karabinową i pistoletową.

Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania przez policjantów CBŚP, 24 i 25 października br., we Wrocławiu i okolicach, kolejnych czterech osób w wieku 33-75 lat, w tym kobiety. Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli 33 sztuki broni palnej długiej i krótkiej, w tym 8 sztuk broni automatycznej, 2324 sztuk amunicji różnego rodzaju, istotne elementy broni i amunicji oraz tłumiki wytwarzane warsztatowym sposobem.

Wobec czterech zatrzymanych Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia, na wniosek Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu, zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące, wobec trzech osób prokurator zastosował poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju i dozór policyjny.

Ogółem policjanci zabezpieczyli 3579 sztuk amunicji różnego rodzaju i przeznaczenia, 36 jednostek broni krótkiej i długiej, w tym 9 sztuk broni automatycznej typu „Kałasznikow”, Skorpion”‘, „ Rak”’ i karabin maszynowy PK.

Reklama
Zdjęcia
Handlarze bronią w rękach CBŚ. Oto ich arsenał [ZDJĘCIA] - 4
Handlarze bronią w rękach CBŚ. Oto ich arsenał [ZDJĘCIA] - 5

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.